שתף קטע נבחר

"מאיר רבין נשאל אם העביר כסף לרב עובדיה"

עורך דינו של החשוד המרכזי בפרשת הולילנד, טוען כי מאיר רבין נשאל בחקירתו - האם העביר מיליון שקלים לרב עובדיה יוסף בתרומות. בנוסף הוא נשאל האם העביר כסף לשר החוץ ליברמן, לח"כ רוחמה אברהם ולשר לשעבר דני נווה. רבין מכחיש. ליברמן ואברהם: מדובר בשטויות

בימים האחרונים נחקר החשוד המרכזי בפרשה מאיר רבין בחשד שהעביר כספים יחד עם עד המדינה לעובדיה יוסף ולשר החוץ, אביגדור ליברמן, לחברת הכנסת רוחמה אברהם ולשר לשעבר דני נווה. כך טען הבוקר (יום ב') בא כוחו, עו"ד גיורא זילברשטיין. במקביל, דחה בית משפט המחוזי בפתח-תקווה את ערעורו של רבין והוא יישאר במעצר.

 

בין היתר נשאל בחקירתו על חשד שהעביר עד המדינה לרב עובדיה כמיליון שקלים בכספי תרומות. רבין נחשב לדמות המרכזית בשל העובדה שהחוקרים מכנים אותו "המאכער" שתפקידו היה לקדם פרויקטים שונים בין היתר על ידי מתן תשלומי שוחד לאישי ציבור בכירים.

 

הוא נחשד שקיבל שוחד והעבירו לאנשי ציבור בעריית ירושלים כדי לקדם את הפרויקט. רבין הוא החשוד היחיד שעצור מתחילת הפרשה ועד היום. כעת נחשף כי בימים האחרונים החלו החוקרים לבדוק חשד למתן שוחד לאישים נוספים.  

 

עו"ד גיורא זילברשטיין, המייצג את רבין, אמר ל-ynet: "מרשי נחקר על החשד שהעביר כספים לאותם בכירים. הוא הכחיש מכל וכל את הטענות שהחוקרים הציגו לו. שוב מדובר בטענות שמעלה עד המדינה, אך אין להן אחיזה במציאות".

 

בבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה, שם מתקיים דיון בעניינו של רבין, אמר עו"ד זילברשטיין, המייצג את רבין יחד עם עו"ד אלי כהן. "מדובר בטענות משוללות כל יסוד. הוא מכחיש את החשדות מכל וכל. כך הם מחפשים עילה להאריך את מעצרו. הם הטיחו בפניו את האשמות בעניין השוחד לאנשי הציבור הללו וצריך לבדוק על מה המשטרה מסתמכת. בדרך זו מנסים במשטרה לשבור את מרשי בדברים שלא קשורים אליו. אם האשמה היא כל כך חמורה בדבר שוחד של אנשים רמי מעלה כאלה, איך זה שהמשטרה לא העלתה את הטענות האלה לפניו עד כה ונזכרה בהם רק עכשיו".

 

מלשכתו של שר החוץ ליברמן נמסר בתגובה: "מדובר בשטויות והדברים אינם ראויים להתייחסות". ח"כ רוחמה אברהם מסרה בתגובה: "מדובר בדברי הבל ולשון הרע. שאינני מתכוונת לעבור עליהם לסדר היום. מעולם לא הכרתי ופגשתי את האיש המדובר. בכוונתי להורות לעורך דיני לבחון את הקשקוש הזה ולהגיש קובלנה פלילית בגין הוצאת לשון הרע כנגד כל מי שיטען טענה מופרכת והזויה שכזאת". דני נווה מסר בתגובה: "חבל שמופרחים לאוויר העולם באופן סתמי שמות, כמו שלי, שברור שרק דמיון פרוע יכול להזכירם בפרשה".

  

בהחלטת בית המשפט המחוזי בפתח-תקווה, להשאיר את רבין במעצר, כתב השופט אברהם טל: "עיון בפעולות החקירה המתוכננות לביצוע ובפעולות החקירה שבוצעו מלמד, כי המשטרה פועלת באינטנסיביות וביעילות על מנת לקדם את החקירה וחוסר שיתוף הפעולה בשלב זה מצד רבין איננו תורם להתקדמותה מסיבות הקשורות בו. אמנם, הוא זכאי שלא לשתף פעולה עם חוקריו, ואינני מתייחס לנימוק בגללו הוא לא משתף פעולה, אך עליו לדעת שמטבע הדברים החקירה תתארך, ואם שחרורו עלול לחבל בה יהיה עליו להיות עצור עד ביצוע פעולות החקירה ששיחרורו עלול לחבל בהן".

 

בדיון אמר נציג המשטרה: "אני מגיש את ההודעות שנגבו באופן ישיר בעניינו של העורר כדי שבית המשפט יוכל להתרשם מה היחידה החוקרת עושה בזמן שהעורר בוחר לשבת עם סוודר על ראשו במשך ימים ארוכים".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאיר רבין. נשאל על בכירים
צילום: עופר עמרם
צילום: ירון ברנר
עו"ד זילברשטיין. רבין הכחיש
צילום: ירון ברנר
מומלצים