שתף קטע נבחר

הצעירים בירושלים מאסו בשחיתות: "הולי-שיט!"

בעקבות הולילנד: תנועת "התעוררות" לקידום צעירים בבירה משיקה קמפיין מלווה בכרזות הומוריסטיות, הקורא להסב את ייעוד הקרקע בחלקי הפרויקט שטרם נבנו לטובת כלל הציבור

לוקחים קשה את פרשת הולילנד. בעוד בעלי הון ובכירי העירייה משחקים כיסאות מוזיקליים בין תאי המעצר לחדרי החקירה, מסרבים צעירים ירושלמים להישאר אדישים לפרויקט המגורים הענק, שמכונה בפי רבים "אנדרטה לשחיתות". מיזם מחאה אינטרנטי חדש של תנועת "התעוררות", הפועלת לקידום הצעירים בבירה, קורא להסב את ייעוד הקרקע בחלקי הפרויקט שטרם נבנו לטובת כלל הציבור.

 

"הצעירים בירושלים סובלים ממצוקת דיור קשה, וממחסור בדירות קטנות זולות", סיפרה ל-ynet מירב כהן, מיוזמות המחאה. "פרויקטים כמו הולילנד, לא רק שהם מושחתים, הם מיועדים לתושבים שכלל לא חיים בעיר ומקשים עלינו להמשיך לחיות בירושלים ולהקים פה בית. במקום פרויקט דיור פרטי, אנו דורשים שחלקיו הנותרים של הפרויקט יוסבו לשטחי ציבור לרווחת התושבים, למתקנים עירוניים או לקידום דיור בר-השגה לטובת האוכלוסייה הצעירה בירושלים".


אצבע משולשת לאזרחים (עיצוב: איתם טובול)

 

בכרזות המחאה המקוונות, מעוצבים מבני הפרויקט פעם בצורת אצבע משולשת כלפי העיר ירושלים, ופעם בצורת צואה. הן מתפרסמות החל מהיום ברשת פייסבוק, ויעברו גם דרך מיילים קבוצתיים. "הפלאיירים מעוצבים בצורה הומוריסטית משום שהם מנסים להפיח קצת תקווה וחוש הומור במקום כואב ועצוב", מסבירה כהן.

 

המארגנים קוראים לציבור הצעיר להצטרף ולהפעיל לחץ ציבורי על גורמי התכנון בעיריית ירושלים ובממשלה, לקידום מטרתם. לדבריהם, מדובר בצעד ראשוני לקראת החרפה אפשרית של המחאה בשבועות הקרובים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"הולי שיט"
עיצוב: איתם טובול
"שקרניקים - המלחמה שלהם, העיר שלנו"
עיצוב: איתם טובול
מומלצים