שתף קטע נבחר

ליברמן: אני בחברה טובה עם הרב עובדיה

שר החוץ התבדח על שרבוב שמו לספיחי פרשת הולילנד: "אני בחברה מכובדת עם הרב עובדיה יוסף, אז אני שמח שלא שכחו אותי... הרגשתי ממש שמחה בלב. באתי על סיפוקי"

עם פתיחת מושב הקיץ של הכנסת, שוב גונב יו"ר ישראל ביתנו, השר אביגדור ליברמן, את ההצגה. בצהריים (יום ב') הוא התייחס בישיבת הסיעה בחיוך לפרשיות האחרונות: "אני בחברה מכובדת עם הרב עובדיה יוסף אז אני שמח שלא שכחו אותי", העיר על שרבוב שמו לרשימת מקבלי הכספים במסגרת פרשת הולילנד.

 

עו"ד גיורא זילברשטיין, פרקליטו של מאיר רבין, אחד החשודים העיקריים בפרשת השוחד והנדל"ן, אמר כי מרשו נשאל בחקירתו אם העביר כספים לבכירים שונים, בהם שר החוץ. מלשכתו של ליברמן נמסר בתגובה כי "מדובר בשטויות והדברים אינם ראויים להתייחסות".

 

ליברמן הוסיף: "עם נימה אישית, בימים האחרונים הייתי מאוד מאוד מאוכזב... כל כך הרבה פרשיות, הולילנד, מנהל מקרקעי ישראל, חטיפת שתי נשים, ושמי לא שורבב לאף פרשייה. אמרתי - זה פשוט לא יכול להיות, קמתי הבוקר אמרתי זה פשוט לא יכול להיות... אז היום דווקא שמחתי לשמוע סופסוף שיש לפחות פרשייה אחת שהצליחו לשרבב את שמי לא פעם ראשונה ובעזרת השם גם לא פעם האחרונה... הרגשתי ממש שמחה בלב. באתי על סיפוקי". ח"כ מטלון המשיך באותה נימה מבודחת: "אמרו שא"א - זה איווט איברמן".  

 

הוא התייחס בישיבה גם לנושאים אחרים - כמו למשא-ומתן עם הפלסטינים. "אני מקווה שכל הדברים יעלו יפה ואולי עוד שבוע שבועיים ייפתח סופסוף משא-ומתן עקיף עם הפלסטינים. ממשלת ישראל אמרה מהיום הראשון שאנחנו מוכנים לפתוח במשא-ומתן ישיר, ללא דיחוי ובלי תנאים מוקדמים. כמובן - יש לברך את השליח מיטשל על כל המאמצים. השאלה המרכזית לפחות מבחינתי שעומדת על הפרק היא מה הן כוונות הצד השני, ונצטרך לברר מיד עם פתיחת אותו סבב המשא-ומתן העקיף - האם יש שם פרטנר בכלל? האם יש עם מי לדבר? ומה הכוונות של הצד השני?"

 

ליברמן מסובך עד צוואר בחקירת משטרה שעסקה בשוחד שקיבל לכאורה באמצעות חברה שבה עבדה בתו מיכל. כבר בקיץ שעבר המליצה המשטרה להעמידו לדין בעבירות של קבלת שוחד, קבלת דבר במרמה, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים - ומאז מצוי התיק בפרקליטות, שם טרם הוחלט סופית אם להגיש כתב האישום. בחודש שעבר חלה התפתחות בחקירה, כשהתברר כי ליברמן קיבל שלא כדין מידע על חיקור דין שבוצע במסגרת החקירה בבלארוס, מהשגריר סבמינסק, זאב בן-אריה.

 

ערב פתיחתו של מושב הקיץ, העבירה ישראל ביתנו ליו"ר הקואליציה רשימת דרישות לקידום נושאים שנקבעו בהסכם הקואליציוני עם המפלגה - ובהם חוק הנאמנות, הצבעת ישראלים בחו"ל ופתרון לפסולי חיתון. יו"ר הסיעה רוברט אילטוב, ששיגר את המכתב, איים כי המפלגה תקדם את אותם נושאים עצמאית, "בלי קשר למשמעת קואליציונית". בליכוד ביטלו את האיומים. "אני לא חושב שישראל ביתנו רוצים לחפש את דרכם החוצה מהקואליציה", אמר יו"ר הקואליציה, זאב אלקין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. מתבדח
צילום: גיל יוחנן
מומלצים