שתף קטע נבחר

נאשם ברצח התאבד בבית המעצר ניצן

בן 46 מבאר-שבע נמצא תלוי בשירותים בתאו, בבית המעצר שבו התאבד דודו טופז. בשב"ס הקימו ועדת חקירה

שוב התאבדות מאחורי הסורגים: גבר בן 46 מבאר שבע המואשם ברצח, נמצא הלילה (יום ג') ללא רוח חיים בשירותים בתאו שבבית המעצר ניצן, תלוי על חלק מסדין שנכרך סביב צווארו. הוא היה תחת אבטחה מחשש שיתאבד. בשב"ס הקימו ועדת חקירה ודיווחו על המקרה למשטרה. באותו בית מעצר השם קץ לחייו בקיץ שעבר דודו טופז.

 

האיש נעצר בפברואר 2008 והואשם ברצח חברו, אחרי שככל הנראה השניים היו שיכורים.  הוא היה מוכר כחסר בית, ללא קרובים בארץ. במהלך מעצרו עבר מספר פעמים הסתכלויות פסיכיאטריות, ובין היתר עלה החשש כי הוא ישים קץ לחייו. לאור זאת, נכלא בתא יחד עם עצור נוסף, והיה תחת השגחה.

 

הלילה הוא המתין לביקורת של השגרתית בתא העצירים בסיכון, וכאשר הסוהר וידא שהכל בסדר איתו ועם חברו לתא הוא נטל סדין, קרע אותו לפסים ונכנס לחדר השירותים. קצה אחד של הסדין הוא קשר בין הסורגים הצרים בחלון, ואת קצהו השני הניח על צווארו.

 

כאשר הבחינו הסוהרים בעציר התלוי, חובש הכלא הוזעק והחל בהחייאה. צוות מד"א הוזעק אף הוא לכלא והמשיך בהחייאה, אך לבסוף נקבע מותו.

 

מתחילת השנה התאבדו בבתי הכלא שני אסירים - המקרה הראשון אירע בפברואר, בכלא כרמל. בשב"ס מדגישים שוב ש"מי שנחוש לשים קץ לחייו, לא תמיד מצליחים למנוע זאת". בין היתר, כל עציר ואסיר עוברים בדיקה להערכת הסיכון האובדני, וכשיש סיכון הם נכלאים לפי רמות דירוג בתאים תחת השגחה של מצלמות וביקורות תכופות.

 

בשנה האחרונה עלתה תופעת ההתאבדויות בבתי הכלא לכותרות,

 בעיקר בשל המקרים המתוקשרים של טופז ואסף גולדרינג, שרצח את בתו. מבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, אף הודיע לאחרונה בישיבה של ועדת הפנים של הכנסת כי משרדו יבצע בשנת העבודה הקרובה מטלת ביקורת מקיפה בשירות בתי הסוהר, כולל בנושא ההתאבדויות.

 

באותו דיון, אמרו בשב"ס כי ב-10 השנים האחרונות לא היה שינוי מהותי במקרי המוות ובהתאבדויות: "יש לנו גידול באוכלוסיית העצורים ולעומת זאת אנחנו נמצאים כמעט באותו מספר של נפטרים במהלך שנה".

 

המקרה הידוע האחרון התרחש באוקטובר, אז שם קץ לחייו אמרה טמיסגין, בן 35 מנתניה, שהיה עצור בחשד שרצח באותו שבוע את אשתו אורלי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפנים גופה מהכלא (ארכיון)
צילום: אבי מועלם
מומלצים