שתף קטע נבחר

נתניהו נגד פייגלין: שלא יטיפו, אנחנו לא כת שולית

ראש הממשלה, שמנסה לשכנע כמה שיותר פעילים לתמוך בשינוי חוקת הליכוד, תקף את משה פייגלין בכנס באשקלון: "הם רוצים ללמד את בוגי ואותי איך לשמור על ירושלים"

בנימין נתניהו חורש את הארץ על-מנת לשכנע את חברי מפלגתו, לתמוך בשינוי חוקת הליכוד בהצבעה במרכז המפלגה ביום חמישי הקרוב. אחר-הצהריים (יום ג') השתתף ראש הממשלה בכנס באשקלון, בו תקף את משה פייגלין: "חוצפה. הם רוצים ללמד את בוגי ואותי איך לשמור על ירושלים. שלא יטיפו לנו לא מורשת ולא תנ"ך. אנחנו לא כת שולית". יחד עם נתניהו הגיעו לכנס השרים משה יעלון, משה כחלון, ישראל כץ, סגנית השר גילה גמליאל וחברי כנסת. 

 

נתניהו הוסיף בדבריו כי נשיא ארצות-הברית, ברק אובמה, וראשי מדינות באירופה מכירים היטב את עמדת ישראל בנושא ירושלים. בהמשך היום צפוי ראש הממשלה להשתתף בכנס של הליכוד בגני התערוכה ומחר הוא אמור להשתתף בכמה כנסים נוספים ברחבי הארץ.

 

נאומו היה קצר יחסית, אך הוא דיבר בהתלהבות רבה על שינוי החוקה: "אנחנו צריכים להתרכז בעניינים החשובים של מדינת ישראל, אנחנו צריכים יותר מתפקדים וזאת בכדי שנוכל לטפל בשקט בנושאים חשובים כמו הגרעין האיראני, והשיחות עם נשיא ארצות הברית אובמה. אנחנו צריכים שהממשלה תתמקד בעניינים החשובים ולא נצטרך להתרוצץ ממקום למקום".

 

השר יעלון דיבר בעיקר על נושאים ביטחוניים והשקט ששורר באזור: "הפלסטינים מפחדים, כי הם יודעים שלכל הפגנת שרירים אנו נגיב בתקיפות". השר ישראל כץ דיבר על הכבישים החדשים שנסללו לאחרונה בארץ: "כל הדברים האלה נעשו בגיבוי ראש הממשלה".

 

לא רחוק מהמקום בו התקיים הכנס התקיימה הפגנה של תושבים מאשקלון, שמחו על כך שהעבודות לפינוי הקברים בבית החולים ברזילי לא החלו עדיין. את ההפגנה ארגן תושב אשקלון, רמי טל, יחד עם כמה עשרות תושבים. טל אמר: "אנו מאוד מעריכים את החלטת נתניהו לפנות את הקברים, אבל אנו חושבים שהם מורחים אותנו, הזמן לא פועל לטובתו. העבודות צריכות להתחיל לאלתר. ייתכן שעדיין נתניהו חושש מהלחץ של החרדים ואיומיהם לשבש פה את העבודות".

 

"זמן סביר להתארגנות"

נתניהו כאמור גייס עצמו למערכה נגד אנשיו של פייגלין והתעמק בכך בימים האחרונים. רק ביום ראשון דיבר נתניהו עם שרי מפלגתו על ההצבעה. "חשוב מאוד שיהיה לנו פרק זמן סביר כדי לארגן התפקדות ולכנס ועידה. זו תהיה טעות גדולה להפר את האחדות הפנימית שלנו עכשיו", אמר.

 

"לנוכח האתגרים הלאומיים והבינלאומיים שאנחנו ניצבים בפניהם, הדבר הנכון הוא לשמור על אחדותנו הפנימית - גם בתנועה, גם בממשלה

 וגם בקואליציה. אני מפנה זמן יקר לנושאי התנועה, כי לאחדות הפנימית שלנו יש חשיבות עצומה בעת הזו גם ברמה הלאומית וגם ברמה הבינלאומית. האחדות הזו היא הדבר הנכון לתנועה, הדבר הנכון לממשלה והדבר הנכון למדינה".

 

בסביבת ראש הממשלה חוששים משאננות של רוב חברי המרכז והתגייסות של "הפייגלינים". השאננות, לדבריהם, היא פועל יוצא לכך שבהצבעה הגלויה שהתקיימה במרכז, אושרה הצעת נתניהו ברוב גדול. אך בעקבות הליכים משפטיים בוטלו תוצאות ההצבעה הגלויה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משכנע את הפעילים. נתניהו
צילום: גיל יוחנן
הפגנת התושבים בעד פינוי הקברים מ"ברזילי"
צילום: יומי תורגמן
מומלצים