שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המשטרה: צעדת יום ירושלים - לא בעיר העתיקה
  במשך שנים עבר "ריקוד הדגלים" של הציונות הדתית בכל רחבי הבירה לציון איחודה. אלא שהתפרעותם של חלק מהמשתתפים אשתקד הביאה להחלטה לאסור עליהם להיכנס לעיר העתיקה. "הם ירקו, הפכו דוכנים ערביים וריססו כתובות"
  חוברה לה יחדיו? מאז מלחמת ששת הימים מצוין בחגיגות שונות "יום ירושלים", לרגל איחוד חלקי העיר תחת שליטת ישראל. בין האירועים המוכרים ביותר הנערכים במועד הוא "ריקוד הדגלים" המסורתי של בני ישיבות הציונות הדתית, שהשנה ייאלצו לציין את אחדותה של ירושלים בחלקה המערבי בלבד.

   

  הערב (יום ג') הודיעה משטרת ירושלים למארגני האירוע כי לא תאפשר לקיים את הצעדה הנערכת מדי שנה במסלולה הקבוע - משער שכם אל הכותל המערבי דרך סמטאות העיר העתיקה. את ההחלטה הסבירו השוטרים בהתנהגות פרועה של חלק מהצועדים בשנה שעברה, שלדבריהם "ירקו על עוברי אורח, הפכו דוכנים של סוחרים ערבים וריססו כתובות בצבע".

   

  ההחלטה לאסור את קיום המצעד במסלול המסורתי עוררה זעם רב בקרב אלפי צעירי הישיבות המתכוונים להשתתף באירוע.
  "לא פגענו באף אחד. מעשים של קומץ לא יכולים למנוע מכולנו לציין את יום ירושלים דווקא בסמל הכי חשוב שלה", הסבירו חלק מהם.

   

  גם אנשי עמותת "עם כלביא", האחראית על ארגון האירוע, הביעו תרעומת על ההחלטה וכבר מחר ייפגשו עם בכירים במשטרת ירושלים בניסיון להגיע לפשרה בנושא. ח"כ מיכאל בן-ארי מהאיחוד הלאומי שמתכוון להשתתף גם הוא ב"ריקוד הדגלים", בחר להפנות את האצבע המאשימה למצב דווקא כלפי הממשלה, שלדבריו מחלקת את ירושלים. "אפילו אולמרט איפשר לקיים את האירוע בעיר העתיקה. הליכוד הוא זה שמוריד את הדגל לחצי התורן - דווקא ביום חגה של העיר".

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ריקודגלים בשנים הקודמות. השנה במסלול אחר?
  צילום: רויטרס
  ח"כ בן-ארי. "ממשלת הליכוד הורידה הדגל"
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים