שתף קטע נבחר

המבקר נשאל על הולילנד: "אמרתי לכם"

בשיחה עם כתבים בכנסת הזכיר המבקר לינדנשטראוס שכשנכנס לתפקידו הוא אמר שצריך לעקור את השחיתות הציבורית מהשורש. "עברנו אז תקופה קשה, זה לא כמו היום שהכל ברור לחלוטין"

מבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, התייחס היום (ד') לראשונה לפרשת הולילנד. הוא אמר שמקרי השחיתות במערכת הציבורית הם יוצאים מהכלל ו"אותם צריך לעקור מהשורש בצורה חריפה וקשה". הוא הוסיף: "לפני ארבע שנים וחצי אמרתי לכם שאם לא תהיה יד ברזל - הדברים ילכו ויתגברו. לשמחתי, גורמי אכיפת החוק קיבלו את דעתי וכך פעלו".

 

בשיחה עם כתבים בכנסת, לאחר שהגיש את דו"ח תלונות הציבור לוועדה לביקורת המדינה, הוא נשאל על הפרויקט בירושלים. "אנחנו לא צריכים להתבטא באופן שונה ממה שהתבטאנו עד כה. הגורם המניע את הבדיקות בשנים האחרונות היה משרד מבקר המדינה. הוא היה הגורם המרכזי שהחל בבדיקות", הוא אמר. "עברנו תקופה לא קלה באותה תקופה אם מישהו זוכר, זה לא כמו היום שהכל ברור לחלוטין. עשינו את כל העבודה החשובה...".

 

הוא פירט את פעילות אנשיו במקרים בהם היו מעורבים אנשי ציבור במעשי שחיתות. "משרד המבקר היה הגורם המרכזי שהניע את התהליך של הבדיקה של התחלואים, הקשורים בצורה משמעותית בשחיתות. כשנכנסתי לתפקיד אמרתי שאני רואה בנושא של המלחמה בשחיתות משימה מרכזית של משרד מבקר המדינה. חלק נכבד ביותר מהחקירות המתקיימות היום נעשה

 אם בהשראה של משרד המבקר, אם בידי מסמכים והוכחות שהעברנו לגורמי החקירה השונים ומלאכתנו היתה מרכזית בחשיפת השחיתות בכל הנושאים. אנשים הועמדו לדין והלכו לבית סוהר, אישי ציבור, ואתם יודעים שמי שהניע את המעגל הזה היה משרד המבקר".

 

מבקר המדינה נשאל האם הוא מודאג שהמערכת רקובה? "אני לא מודאג מהאנשים. הדבר נמצא כיום בידיים נאמנות וטובות. המשטרה והפרקליטות עושות עבודה טובה מאוד וכך גם היועץ המשפטי לממשלה הקודם ופרקליט המדינה. בואו נחכה לתוצאות. אני לא חושב שהמערכת רקובה, יש בה ביטויים של שחיתות שאותם צריך לעקור מהשורש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לינדנשטראוס. התריע
צילום: גיל יוחנן
מומלצים