שתף קטע נבחר

חברי הליכוד מצביעים: "הרף גבוה, לכו להצביע"

כ-2,500 חברי מרכז הליכוד יידרשו היום להכריע בין עמדת ראש הממשלה לבין עמדת חטיבת "מנהיגות יהודית" ביחס למועד הבחירות למוסדות המפלגה. נתניהו בקלפי: "רף של שני שלישים מהמצביעים הוא גבוה. אבל אני סומך על הליכוד"

מרכז כוחות: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הצביע הבוקר (יום ה') בבחירות המתקיימות במרכז הליכוד בשאלה אם להקדים את הבחירות למוסדות המפלגה. מדובר באתגר לא פשוט עבור ראש הממשלה, אשר האיץ ב-2,500 חברי המרכז לבוא ולהצביע. ההצבעה תימשך עד לשעה 22:00 והתוצאות צפויות להתפרסם בסביבות חצות.

 

"המשימה קשה. הרף של שני שלישים מהמצביעים הוא גבוה. אבל אני סומך על הליכוד להתרכז במשימות הלאומיות הגדולות. הקדשתי את היומיים האחרונים כדי לשכנע את הציבור להצביע בעד ההצעה שמאפשרת לי להתמקד בסוגיות החשובות. האויב הגדול הוא השאננות - אם הם (המצביעים) נגד הם בלאו הכי יבואו להצביע. אם הם בעד, הם יגידו ל"דוד ומשה" להצביע בשבילם", אמר נתניהו במצודת זאב. 

 

ההצבעה בליכוד - הדיווחים האחרונים ב-ynet:

 

"לא סימנתי אף אחד כאויב. רוב הזמן מדובר בתנועה לאומית בעד מנחם בגין, בעד השלום ובעד צה"ל. אם ההצבעה לא תלך כפי שאני רוצה, רוב החברים מבינים שהדבר יחייב פעילות בחודשים הקרובים, שתמנע את ההתמקדות בעיקר. עכשיו הזמן של המפלגה לעזור בעשייה. אנחנו מכבדים את המסגרת החוקתית. המשימה שלנו היא לעשות זאת ברוב של שני שלישים: האמת זה קשה, קשה מאוד, אבל למרות זאת אנו עושים זאת", הוסיף ראש הממשלה.


משה פייגלין עם תומכיו בבית שמש (צילום: רועי מנדל) 

 

מול רצונו של נתניהו לדחות בחודשים רבים את מועדת הבחירות הפנימיות בליכוד, ניצבים תומכי האגף הימני בליכוד - אנשי "מנהיגות יהודית" בהובלתו של משה פייגלין. תומכי פייגלין המונים כ-600 חברי מרכז, דורשים בחירות כבר בתקופה הקרובה, מתוך אמונה כי הקפאת הבנייה בהתנחלויות והתבטאויות נתניהו ביחס לפיתרון שתי המדינות - גרמו לרבים בליכוד למשוך ימינה. באגף המכונה "הפייגלינים" מאמינים כי אם יתחזק כוחם במוסדות ובהם במרכז המפלגה - הם יוכלו לכפות על ראש הממשלה עמדות ניציות ולסנדל אותו.

 

"ההצבעה היא הצבעה על עתיד ירושלים. אם נתניהו היה מתכוון לשמור על ירושלים, הוא לא היה מפחד כל-כך ממפלגתו ומתאמץ כל-כך לנטרל אותה.

 הטכניקה השחוקה של ציד מכשפות נועדה להסיט את דעת חברי המרכז מגורלה של ירושלים למאבקים פנימיים במפלגה. ההתעקשות של נתניהו שלא לאפשר הצבת משקיפים מעידה על כוונות זדון ומעמידה בספק את אמינות הבחירות", אמר פייגלין.

 

נתניהו ניצל את הימים האחרונים לסבב ארוך של פגישות עם חברי מרכז ברחבי הארץ. "יחד נעשה את מה שנראה כמעט בלתי אפשרי, כי זה מה שטוב לתנועה וזה מה שנכון למדינה", אמר. גם יו"ר מרכז הליכוד, השר משה כחלון, אמר כי "האויב הגדול ביותר של תומכי נתניהו - זו השאננות. אני סומך על האחריות של חברי המרכז שיגיעו להצביע".

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 29/04/2010 09:14

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. לדחות בחודשים רבים
צילום: דודו אזולאי
בחירות עכשיו. פייגלין
צילום: עופר עמרם
מומלצים