שתף קטע נבחר

צילום: AP ,index open

פוליטיקאית יפה יותר משרה פיילין רצה לקונגרס

האשה שניצחה את המושלת הרפובליקנית לפני שנים בתחרות מיס אלסקה, מנסה את מזלה בשנית - בזירה הפוליטית. האם ידרוך שוב כוכבה של מלכת היופי השחורה והדמוקרטית?

יפה, שחורה, דמוקרטית וכבר ניצחה את פיילין - ה"טלגרף" הבריטי פרסם היום (שבת) כי מרלין בלקבורן (48), מתכננת לרוץ בבחירות למושב בבית הנבחרים של מדינת ג'ורג'יה. היא תנסה לקבל את המושב שמוחזק כיום בידי ריץ' גוליק הרפובליקני, כנציג של אחד מפרברי אטלנטה.

 

בלקבורן, זמרת שהייתה מועמדת פעמיים לפרס הגראמי היוקרתי, זכתה בשנת 1984 בתואר מיס אלסקה. אחת מסגניותיה הייתה לא אחרת מאשר שרה פיילין, לימים מושלת מדינת אלסקה.

 

 

בלקבורן עזבה את אלסקה לטובת ג'ורג'יה עוד לפני שהחלה נסיקתה הפוליטית של פיילין, שהייתה סגניתו של ג'ון מקיין במירוץ לנשיאות ארצות הברית, מול ברק אובמה. כשנשאלה בשנה שעברה על סגניתה מימים עברו אמרה: "הייתי מופתעת כי כשהתחרינו, היא לא הראתה שום עניין בפוליטיקה".

 

לדבריה, היא הייתה "גאה בה מאוד. הייתי נרגשת כי התחריתי איתה והיא אשה", הוסיפה בלקובורן והתייחסה למאבקן של הנשים האמריקניות בפוליטיקה הגברית. "אנחנו לא רק אמהות-שנשארות-בבית. יכולה להיות לנו גם קריירה, ושנהייה מעורבות בפוליטיקה".

 

עם זאת, בלקבורן ציינה כי עוד ב-1984 היא הגיעה למסקנה שפיילין "ערמומית". לדבריה "כולם חיבבו אותה, אבל יכולתי לראות שהיא מאוד מחושבת. היא תמיד שאלה שאלות, ניסתה להבין מה עליה לעשות כדי להתקדם".

 

בשנה שעברה, הוזמנה בלקבורן, תומכת גדולה של אובמה, לשיר בנשף שנערך בוושינגטון לרגל השבעתו של הנשיא השחור הראשון. כשנשאלה על הרגשתה במאורע ההיסטוריה אמרה: "הייתי חלק מההיסטוריה לפני 25 שנים, וכעת אני שוב חלק מההיסטוריה המתהווה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיילין המחושבת: צריכה לדאוג?
צילום: AP
הרגליים של פיילין - רק סגנית?!
צילום: AFP
מומלצים