שתף קטע נבחר

חולון: חרדים צעקו "נאצים" ורגמו כנס "עדי יהווה"

שמשות אולם הספורט שאירח את הכנס נופצו, אך המשטרה לא עצרה איש מהחרדים שצעקו "רוסים תחזרו לרוסיה". בפשקווילים בשכונה נכתב: "רשעים ארורים הגיעו לרצוח נפשות בישראל, כמו שהיו שוחטים בדם קר בימי האינקוויזיציה"

עימות אלים על רקע דתי בלב גוש דן: תחת אבטחת שוטרי יס"מ ומאבטחים אזרחיים נערך משעות הבוקר (שבת) באולם הכדורסל העירוני בשכונת קרית שרת בחולון, כנס של עמותת "עדי יהווה" בהשתתפות כ-900 בני אדם. ומסתבר שהאבטחה לא הייתה מיותרת.

 

בסביבות 11:00 הגיעה קבוצה של כמאה חרדים לכניסה לאולם שברחוב גבעת התחמושת. הם השליכו אבנים ותפוחי אדמה לעבר האולם, ניפצו את שמשותיו ואף ניסו לפרוץ לתוכו. כוח משטרתי ומאבטחים מנע את כניסתם. החרדים עמדו בחוץ וצעקו לעבר השוטרים "נאצים", ולמשתתפים "רוסים תחזרו לרוסיה".


שמשת האולם נופצה (צילום: יואב זיתון)

 

אחד ממאבטחי האירוע סיפר ל-ynet: "אחד החרדים בעט לי בגב, בזמן שאחרים צעקו 'מוות לציונים'. מזל שהמשטרה הייתה פה מההתחלה". מאבטחת אחרת, שמנעה מהמפגינים להיכנס לאולם, הוסיפה: "בהתחלה החם היו בודדים, ואז במכה אחת הגיע מסה גדולה מאוד. הם לא הפסיקו לקלל, ונעצרו רק כאשר הרב שלהם אמר להם להפסיק". מהמשטרה נמסר כי איש לא נעצר.

 

מארגני האירוע, שנערך אחת למספר חודשים, נערכו מבעוד מועד להפגנת החרדים, לאחר שהבחינו כבר אתמול בשלטים שנתלו בשכונה בהם נקרא הציבור להגיע ולהפגין נגד הכנס.

 

"צדים נשמות יהודיות בשוחד כסף"

תחת הכותרת "זהירות - מיסיונרים בחולון!!!" נכתב במודעות שפוזרו ברחבי השכונה כי "הנה קמו להם רשעים ארורים שהגיעו לרצוח נפשות ונשמות בישראל, כבימי האינקוויזיציה שהיו שוחטים יהודים בדם קר. אלו הם המסיונרים המושחתים שעל-ידי שוחד כסף צדים נשמות יהודיות. גורמים שונים שקוראים לעצמם 'יהודים' נותנים יד לפושעים הללו לבצע את זממם בפרהסיה, בעבור בצע כסף, והרשו להם להגיע אל עירנו חולון ולהרצות את דבריהם הטמאים והארסיים".

 

גנאדי קורובוב, אחד מהמארגנים, נאם בזמן השלכת האבנים לאולם.

"זו הפעם השלישית בשנה האחרונה שאנחנו מתארחים בחולון. אנחנו כבר רגילים להתנגדות של חרדים, אבל כמות וגודל האבנים שספגנו היום, הייתה יוצאת דופן.

 

"באמצע הנאום שלי שמענו לפתע את החלונות מתנפצים, ואבנים גדולות מאוד נוחתות על פרקט האולם - ממש ליד נכים על כיסאות גלגלים, ששמרו להם מקום מיוחד. למרבה המזל לא נפגע איש, אך נאלצנו להעביר את קהל הנכים למרכז האולם".

 

קורובוב צין כי למרות ההפגנה האלימה, הכנס, שכולל הרצאות, שיעורים ותפילות, נמשך כרגיל, ועמד לדבריו תחת הכותרת "הזמן מתקצר".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוטרים לא עצרו איש
צילום: יואב זיתון
"בעטו לי בגב וצעקו 'מוות לציונים'"
צילום: יואב זיתון
הכרוז המתריע
צילום: יואב זיתון
מומלצים