שתף קטע נבחר

צפו: חרדים תקפו "עדי יהוה"; ניסיון הצתה באולם

אחד ממשתתפי הכנס בחולון תיעד את אוזלת ידם של השוטרים, שעמדו בתוך קהל המפגינים, אך לא הצליחו למנוע את השלכת האבנים על חלונות אולם הספורט. איש לא נעצר ול-ynet נודע כי הערב הושלכו בקבוקי תבערה לאולם הריק

השוטרים עמדו בתוך קהל המפגינים - האבנים הושלכו ללא הפרעה. סרטון שצולם אתמול (שבת) על ידי אחד המשתתפים בכנס "עדי יהוה" בחולון חושף את אוזלת ידם של השוטרים שעמדו בסמוך לאולם - ולא הצליחו למנוע את מטר האבנים שהושלך וניפץ כמה מחלונות אולם הספורט שבו נערך הארוע. עד לשעות הערב, איש לא נעצר בגין המעשה.

 

ל-ynet נודע כי בכך לא תמו ההתנכלויות לאותו כינוס. בשעות הערב השליכו אלמונים בקבוקי תבערה לתוך האולם שבו נערך הארוע, שעות לאחר שננעל. נזק נגרם לרצפת הפרקט במקום, אך איש לא נפגע. 

  

כפי שפורסם ב-ynet, הכל החל בסביבות 11:00, כאשר כמה עשרות חרדים הגיעו לכניסה לאולם שברחוב גבעת התחמושת בקריית שרת בחולון. הם השליכו אבנים ותפוחי אדמה לעבר האולם, ניפצו את שמשותיו ואף ניסו לפרוץ לתוכו. כוח משטרתי ומאבטחים מנע את כניסתם. החרדים עמדו בחוץ וצעקו לעבר השוטרים "נאצים", ולמשתתפים "רוסים תחזרו לרוסיה".

 

תיעוד ההפגנה והשלכת האבנים. היכן המשטרה?

 

בסרטון שהועלה לאתר "יוטיוב" נראים המפגינים מחוץ לאולם, קוראים קריאות גנאי וזועקים "שאבעס". מי שצילם את הסרט הצליח לקלוט את קול הניפוץ של אחת השמשות באולם ( 44 שניות מתחילת הסרט) ולאחר שניות נוספות - התמקדה המצלמה באבנים שנותרו על רצפת אולם הספורט (1:00). נראה כי רק מזל מנע פגיעה במשתתפי הכינוס - ובעיקר באלה שעמדו מול הקהל ונאמו.

 

השוטרים שהגיעו למקום נראים היטב בתוך קהל המפגינים, אך כפי שזה נראה, מספרם מועט יחסית והם נמנעים מנקיטת פעולה משמעותית להפסקת זריקות האבנים.

 

"לא ידענו איך נצא מהאולם"

"זה היה מאוד מפחיד מה שקרה שם וגרם לבהלה גדולה" סיפר ל-ynet גינאדי קרובוב, ממארגני האירוע. "חלק מהילדים התחילו לבכות, ואף אחד לא ידע איך זה ייגמר או איך נצא מהאולם, כי לא ידענו אם יצליחו לפרוץ פנימה". 

 

הוא הוסיף כי ההתנכלויות לא ימנעו מהם להמשיך להתכנס. "נמשיך לבוא ולהתכנס

באולם המלכות שלנו בראשון לציון, ו-3 פעמים בשנה כמו הכנס שעשינו היום. זה לא יפחיד אותנו".

 

אחד ממאבטחי האירוע סיפר ל-ynet: "אחד החרדים בעט לי בגב, בזמן שאחרים צעקו 'מוות לציונים'. מזל שהמשטרה הייתה פה מההתחלה". מאבטחת אחרת, שמנעה מהמפגינים להיכנס לאולם, הוסיפה: "בהתחלה החם היו בודדים, ואז במכה אחת הגיע מסה גדולה מאוד. הם לא הפסיקו לקלל, ונעצרו רק כאשר הרב שלהם אמר להם להפסיק".


פורסם לראשונה 01/05/2010 23:40

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד החלונות שנופצו
צילום: יואב זיתון
באדיבות עדי יהווה
אחת האבנים שהושלכו לאולם
באדיבות עדי יהווה
אולם הספורט שבו נערך הארוע
צילום: יואב זיתון
מומלצים