שתף קטע נבחר

עיצוב: אבי ששון

שמלת השבת של ynet: דבר השופטים

הכל פתוח, ועדיין לא ידוע מי המעצבת שתזכה בפרויקט "שמלת השבת של ynet". מה שכן ידוע הוא במי בחרו השופטים סיגל דקל, נעמה בצלאל, יוסף ונציגות ynet ו"המדרשה לאופנה"

11 סטודנטיות מ"המדרשה לאופנה" התמודדו בפרויקט "שמלת השבת של ynet" וצוות השופטים בחר את ארבע הפיינליסטיות שהוצגו כאן בתחילת השבוע. כל שופט התבקש לדרג את ארבע השמלות שמצאו חן בעיניו יותר מכל, כשהוא מעניק למוצלחת מכולן 4 נקודות, ולמקום הרביעי - נקודה אחת. עם קבלת התוצאות התברר שכל אחד מן השופטים בחר בשמלה אחרת כטובה ביותר, אך סך הניקוד סימן את השמלות המובילות.

 

 

מאז שהוצגו ב-ynet ארבע השמלות שעלו לגמר השתתפו בהצבעה כ-1,500 גולשים, וביום ראשון נכריז על השמלה והמעצבת המנצחת. אז אם עוד לא בחרתם שמלה, אם אתם עדיין מתלבטים או אם אתם סתם סקרנים - הנה הפייבוריטיות של השופטים מתוך 11 המועמדות הראשונות.

 

סיגל דקל

השמלה הנבחרת: יעל דסה

 

"שמלת השבת של המעצבת בת העדה האתיופית משלבת בתוכה כמה תכונות שמקנות לה את המקום הראשון. ראשית,  בחירת הבד ועיצוב הבגד – ברור שיש כאן "פיס" שנתפר במיוחד לפרויקט, אך עם זאת, השמלה לבישה בהחלט ומחמיאה לקווי הגוף.

 

"הבחירה של המעצבת להתחבר למקורות האישיים שלה, המתבטאת ברקמה האתיופית ובקונטרסט בין הלבן הבוהק לרקמה הצבעונית היא בחירה מרגשת. החיבור הזה מעניק לבגד כוח ומשמעות. השימוש בעבודת היד מחבר את היצירה לתקופת הפאר של האופנה הישראלית בשנות ה-60 וה-70, תקופת השמלות הרקומות של 'משכית'. אני לא יודעת אם המעצבת התכוונה לכך, אבל החיבור של עולה מאתיופיה לישראליות שכמעט אבדה ואיננה מיוחד ומרגש".

 

צילום: ירון ברנר

 

נעמה בצלאל

השמלה הנבחרת: נעמה נחום 

 

"זוהי שמלה נקייה ולא מתחכמת מדי, ועדיין עונה לנושא הפרויקט, כפי שהוצג על-ידי היוזמים. אמנם מדובר בשמלה ללא גימיקים ודרמטיות יתר - אך כזו שנראית הכי נכונה מבחינה אופנתית. השמלה יושבת נכון על הגוף ומשדרת סולידיות לצד חגיגיות".

 

יוסף

השמלה הנבחרת: תמר נחום

 

"בין שלל השמלות הצבעוניות והפומפוזיות שהוצגו בפרויקט בחרתי למקום הראשון את הדגם הזה מאחר שהגזרה מוקפדת ומאוד מחמיאה. השמלה יושבת היטב על הגוף, היא סגורה וחנוטה ומגיעה ללא מחשופים, אך למרות זאת היא משדרת נשיות ועוצמה.

 

"השילוב הקונטרסטי של שחור ולבן רק מוסיף לשמלה דרמטיות, אבל לא מוגזמת. הבדלי הצבע הדרמטיים מעצימים את החוזק שבשמלה מיוחדת ליום מיוחד. מצאה חן בעיניי גם הקשירה מאחור, בשילוב של כתף מודגשת ודרמטית. תוספת הבד נראית כמו שאל - פריט אקססוריז שתמיד מוסיף. ככלל, בתור מעצב שמלות ערב, המוטו שלי הוא ש'כל המוסיף גורע'. בדגם הזה יש את הדיוק והמינון הנכון".

 

נציגת ynet - צופיה הירשפלד

השמלה הנבחרת: יעל זקס

 

"השמלה של זקס היא בגד שמצליח לשלב בין רעיון (הגפן) למימושו (הגזרה). זו שמלה ששוברת את המבנה הקלאסי של הבגד ובכך יוצרת ניגודיות בין צווארון העלים הסרוג העולה למעלה, לבין שובלי השורשים שגולשים כלפי מטה ומעניקים לשמלה תחושה של 'צמיחה'.

 

"הקו הניגודי ממשיך גם בשימוש בבד עצמו. מצד אחד יש לנו שמלה שעוטפת את הגוף כולו מכפות הרגליים וכמעט עד הצוואר, ומן הצד השני היא משאירה את הזרועות חשופות ברובן. הקווים הנקיים של השמלה מקבלים תוספת עניין בבחירה של בד שצבעו אמנם אחיד, אך עם טקסטורה שנותנת בו חיים. התרשמתי מהבגד, ניכרת בו לא רק חשיבה רבה ועבודה, אלא גם יצירתיות ואסתטיות הראויים להערכה". 

 

נציגות המדרשה לאופנה - גילי עזרן ורינת חוגי

השמלה הנבחרת: דקלה חסידים

 

"כאלו שליוו את הסטודנטיות במהלך עבודתן - החל מהסקיצות הראשוניות, בניית דף האווירה וכל השינויים המאוחרים, החלטנו

לאחר לבטים לא-מועטים לבחור בדגם זה. לדעתנו, בשמלה זו היטיבה המעצבת לבטא את הנושא שעמד במרכז הפרויקט.

 

"בחירת הבדים מסמלת מצד אחד את הקודש, שבא לידי ביטוי בבד הלבן, ומצד שני את היום-יום, העמל והשגרה של ימות השבוע, שבאים לידי ביטוי בבד הג'ינס. מעבר לכך, יש בשמלה חידוש מעניין בדמות רצועות הג'ינס הנכרכות כתפילין בימי החול על היד, שהפכו לחלק אינטגרלי מהשמלה. שילוב הטקסט של מזמור 'אשת חיל' במיקום נכון על גבי חתכי השמלה ובחירת הגזרה הנכונה הובילו להתאמה בין הרעיון הראשוני, תהליך העבודה ועד למראה הסופי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סיגל דקל
צילום: אסנת רום
יוסף
צילום: יריב פיין
נעמה בצלאל
צילום: גיא הכט
מומלצים