שתף קטע נבחר

מאסר לאשתו של אליאור חן: "אובדן צלם אנוש"

הסדר הטיעון אושר: האם שהזניחה את ילדיה והפקירה אותם לידי "הרב המתעלל" תיכלא ל-5 שנים. השופט: "המעשים שבוצעו בשמונת הילדים הקטינים כללו טלטול, הכאה, כפיתה, שריפת איברים והאכלה בצואה. מבצעיהם איבדו צלם אנוש"

אשתו של "הרב המתעלל" תשהה בחמש השנים הבאות מאחורי סורג ובריח. שופט בית המשפט המחוזי צבי סגל אישר בצהריים (יום א') את עיסקת הטיעון בין מ', שנמצאת בהליכי גירושים מאליאור חן, לבין פרקליטות המדינה, וגזר עליה חמש שנות מאסר בפועל ושנתיים על תנאי. "המעשים שבוצעו בילדים כללו טלטול, הכאה, כפיתה, שריפת איברים, האכלה בצואה ועוד, ומבטאים אובדן צלם אנוש מצד מבצעיהם", קבע השופט.

 

השופט כתב בגזר הדין כי "קריאת כתב האישום מעוררת מנעד רגשי רב גוונים ועוצמתי, וודאי גם רעד וחלחלה. אמם של 8 ילדים קטינים הפקירה אותם לחלוטין בידי חן ועושי דברו כמו היתה מכושפת, נטולת כל כושר שיפוט ואבחנה בין אסור למותר". 

 

"חן ואנשיו הפגינו 'יצירתיות' מפלצתית ב'מלאכת התיקון' התיקון של ילדי הנאשמת. מעשים אלו מעלים זיכרונות קשים מתוך ההיסטוריה האפלה ביותר של המין האנושי בכלל ושל העם היהודי בפרט", הוסיף השופט וכתב, והתייחס גם לאם, ששימשה כעדת מדינה והביעה צער על מעשיה: "את פעמוני האזהרה והחירום של זעקתם ובכייתם של הילדים, שהיתה חודרת אף ללב ערל, לא שמעה דווקא אם הקורבנות".

 

עם זאת קבע השופט סגל כי יש לאמץ את הסדר הטיעון, מכיוון שהנאשמת הודתה במיוחס לה, נטלה אחריות על מעשיה, הביעה צער עמוק בגינם ובעיקר חסכה עדויות קורעות לב מטעם ילדי הקורבנות. "התרשמתי כי דבריה עם תום משפטה היו כנים ועמוקים וכי בכוונתה להשיב לעצמה את התואר אמא בעבודה מאומצת וקשה". במהלך הקראת גזר הדין בכתה האם וקראה פרקי תהילים. אביה ושני קרובי משפחה נוספים הגיעו לעודד ולתמוך בה.

 

לאחר הקראת גזר הדין אמרה התובעת עו"ד נורית בלובשטיין כי "ההסדר שלח את הנאשמת ל-5 שנות מאסר בפועל, ומצד שני נתן ביטוי לעובדה שהודתה וקיצרה הליכים. העדויות הנאשמת חשובות ביותר במארג הראיות נגד החשודים האחרים". עו"ד דבורה עטיה, המייצגת את האם ביחד עם עו"ד ראובן בר חיים, הגיבה: "מ' עברה תהליך שיקום יוצא דופן. הקשר האינטנסיבי ויוצא הדופן שלה עם הילדים נתן משקל לאישור העסקה על ידי בית המשפט. העבר כעת מאחוריה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מ' בבית המשפט. התחנה הבאה - הכלא
צילום: גיל יוחנן
השופט צבי סגל. אישר את העסקה
מומלצים