שתף קטע נבחר

המדינה נגד מטה-בנימין: התנהגות חמורה בעמונה

בתשובת הפרקליטות לעתירה שדרשה להרוס מבנים בעמונה, נאמר כי למדינה יש סדרי עדיפויות. עם זאת, נמתחה ביקורת על המועצה האזורית: "תופעת הבנייה הבלתי חוקית פסולה, קל וחומר כשמדובר בבנייה על קרקעות של פלסטינים"

המדינה ממשיכה לטעון כי מימוש צווי הריסה בהתנחלויות לא נמצאת בראש סדר העדיפויות שלה, אך מותחת ביקורת חריפה על המועצה המקומית מטה-בנימין, שלטענת הפרקליטות בנתה מבנים בלתי חוקיים על אדמות פלסטיניות.

 

פרקליטות המדינה השיבה היום (א') לבג"ץ, על עתירה שהוגשה על-ידי פלסטינים בנובמבר 2008, בה הם דרשו לממש צווי הריסה שהוצאו נגד מבנים לא חוקיים במאחז עמונה. בתשובה כתבה המדינה, בדומה לעתירות אחרות, כי מאז שנכנס צו הקפאת הבנייה ביהודה ושומרון לתוקף, הפניית משאבי האכיפה מופנים לטובת אכיפת הצו ולמניעת התחלות בנייה חדשות, ו"לכן מימוש צווי הריסה במאחז זה אינו נמצא במקום גבוה בסדרי העדיפויות של המדינה".

 

המדינה אף מציינת, כי לפני כשבועיים פנה נציג העותרים, עו"ד מיכאל ספרד, בפנייה דחופה במטרה להתריע על עבודות בנייה בלתי חוקיות חדשות, לבנייתו של מבנה קבע חדש בעמונה. לדברי המדינה, לפני כמה ימים הוחלט להוציא למבנה זה צו הריסה והפסקת עבודה.

 

עם זאת, כתבו נציגי המדינה בתשובתם, כי למרות שהדבר איננו ממוקם בסדר עדיפויות גבוה, אין בכך משום הצדקה לבנייה בלתי חוקית ובוודאי שאין בכך משום הצדקה לגזל של קרקעות פרטיות של פלסטינים.

 

"למרות שהפרקליטות מבקשת מבית המשפט הנכבד לדחות את העתירה, אין זה ממעיט

 בעיניהם את חומרת התנהגותן של המועצה המקומית מטה-בנימין ושל מאחז עמונה", נכתב בתשובת הפרקליטות. "בעיני המדינה, תופעת הבנייה הבלתי חוקית כשלעצמה היא תופעה פסולה, קל וחומר כאשר מדובר על בנייה מדעת על קרקעות פרטיות של פלסטינים. מזה שנים רבות מקפידה המדינה שלא להקים שום התיישבות על אדמה פרטית, הן מתוך כיבוד הדין הבינלאומי והן מהטעם המוסרי שזהו דבר שאין לעשותו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
מאחז עמונה. ארכיון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים