שתף קטע נבחר

דאגה במשרד החינוך מקבוצת "לשרוף את בצפר"

כ-6,000 תלמידים הצטרפו לקבוצה בפייסבוק שמדירה שינה גם מעיני ארגון ההורים. "אם גם אתם שונאים בצפר, אם אתם פורמנים, תתצטרפו לקבוצתנו ותעזרו לנו", כתבו

אלימות בני הנוער ממשיכה להתגבר, ומתחילה מאחורי המקלדת: עצומה חדשה של תלמידים ברשת החברתית פייסבוק קוראת בגלוי לשרוף בתי ספר ומעודדת את חבריה לעשות זאת. עד כה הצטרפו לקבוצה כמעט 6,000 תלמידים מכל רחבי הארץ.

 

מלבד קריאת העידוד לשרוף את בית הספר ולא להיתפס, מארגני הקבוצה מעלים כתבות חדשותיות על מוסדות חינוך שנשרפו, תמונות של כיתות שרופות ומעדכנים מדי שבוע היכן היו שריפות מקומיות ואחרות.


גאווה ישראלית? הכיתה שהוצתה בקריית גת בקיץ שעבר (צילום: טובה דדון)

 

מקים הקבוצה כתב לחבריו (השגיאות  במקור): "אם גם אתם שונאים בצפר, אם אתם פורמנים, אם אתם אוהבים ל"ג בעומר, אז תתצטרפו לקבוצתנו ותעזרו לנו". במשרד החינוך מתכוונים לנסות לאתר את מקים הקבוצה ולהגיש נגדו תלונה במשטרה.

 

כך למשל, תחת הכותרת "יש ממי ללמוד" מעדכן מקים הקבוצה על הצתת בתי ספר בקריית-ים ובנהריה על-ידי נערים. עוד מתפארים מנהלי הקבוצה במקרה אחר שבו שוטרי תחנת משטרת נתניה עצרו שני נערים בני 16, תושבי העיר, בחשד שהציתו את בית הספר "עוזיאל" בעיר. במקרה אחר מתגאים הנערים בהצתת כיתת לימוד בבית הספר היסודי על שם דוד בן גוריון בקריית-גת שנגרם לה נזק כבד.

 

"אי אפשר לעבור על סדר היום"

נציג ארגון ההורים הארצי, אבי גור, אמר ל-ynet בתגובה כי "לא יכול להיות שמערכת החינוך תעבור לסדר היום על מקרה בו מאיימים על חיי אדם ורכוש במדינת ישראל". הוא קרא לשר החינוך לטפל בנושא ולפנות בדחיפות למשטרה כדי שתחקור את כל מקרי ההסתה לשריפת בתי ספר דרך פייסבוק.

 

"המרחק בין זה לבין קריאה להסתה של ארגוני טרור הוא לא רב", הוסיף גור, וקרא לשר החינוך לפנות למנהלי המחוזות כדי שיערכו בירור ויקצו שעה מיוחדת לנושא בכל בתי הספר בהם התופעה קיימת. "אנחנו מקווים כי הממשלה, קרי שר החינוך, ביטחון פנים ורווחה ימסרו על כך דיווח מיוחד לכנסת. המרחק בין זה לבין קריאה להסתה של ארגוני טרור הוא לא רב".

 

ממשרד החינוך נמסר כי הם רואים את התופעה בחומרה רבה.

 "המשרד ינסה לאתר את מפיץ ההודעה וינקוט נגדו בכל האמצעים העומדים לרשותו ואף ישקול הגשת תלונה במשטרה".

 

"זה מאוד חמור", אמר סגן יו"ר מועצת התלמידים הארצית, מוני בן דוד. "אנחנו מאמינים שזה קומץ, שזה חבר'ה שעשו בלי לחשוב.בתור מועצה אנחנו מתנגדים לכל אמירה, לאלימות בכל דרך שהיא בטח אלימות כלפי מורים ובתי הספר". בן דוד, תלמיד כיתה י"ב בתיכון הוד השרון על שם אילן רמון, הוסיף כי "אנחנו מאמינים שהתלמידים צריכים להרגיש יותר שייכות לבתי הספר, אם חלקם היו מרגישים שבית ספר זה הבית לא היו אומרים בוא נשרוף".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
להצית את הכיתה, לייק? (ארכיון)
צילום: רענן בן צור
מומלצים