שתף קטע נבחר

ח"כ בן ארי: ירו ללשכתי; המשטרה: זה לא קליע

הזכוכית הסדוקה בחלון לשכתו של מיכאל בן-ארי מהאיחוד הלאומי עוררה בהלה בקרב עוזריו, שמיהרו לקבוע כי אלו "איומים לנוכח ההסתה של השמאל". הכנסת והמשטרה: לא היה שום ירי

החלון של מיכאל בן-ארי נופץ - ומבחינתו, השמאל על הכוונת. אחד מעוזריו של הח"כ מהאיחוד הלאומי שהגיע הבוקר (יום ב') ללשכתו, נחרד להבחין כי זכוכית אחד החלונות שם נופצה. הוא עדכן בדבר את הח"כ עצמו והזדרז לדווח על כך למשמר הכנסת - בטענה כי החור שנפער בחלון מזכיר בצורתו את זה שגורם קליע אקדח.

 

במשמר הכנסת ובמשטרה פתחו מיד בבדיקה מקיפה של האירוע, שכעבור כמה שעות פסלה מכל וכל את האפשרות שמדובר בירי. "לא היה קליע ולא נשקפה כל סכנה לחבר-הכנסת בן-ארי. טענותיו נבדקו על-ידי גורמים מקצועיים, והוכח מעל כל ספק כי השבר לא נגרם מקליע".


חלון הלשכה השבור. פתח להאשמות? (צילום: יוסי גולדברגר)

 

אבל המסקנות החותכות לא הפריעו לבן-ארי ולעוזריו למהר להפנות את אצבע מאשימה לעבר מי שכבר סומנו בידיהם כחשודים. "אם מישהו ניסה לפגוע בלשכה שלי בשל פעילותי, זה לא יגרום לי להפסיק לפעול למען האינטרסים של מדינת ישראל. לא אירתע משום איום", אמר בן-ארי. עוזרו, איתמר בן-גביר, הוסיף כי "לנוכח ההסתה החמורה של השמאל הקיצוני והערבים, אנו לא יכולים לפסול את האפשרות כי מדובר במעשה איום שלא יעצור אותנו".

 

במשטרת ירושלים חידדו את הודעת משמר הכנסת, ואף הטיחו ביקורת בהתנהלות לשכתו של בן-ארי בפרשה. "בניגוד לשמועות שמפיצים גורמים פוליטיים אודות ירי לכאורה לעבר חדרו של חבר-כנסת במשכן, הוכח כי לא מדבר כלל וכלל בירי כיוון שלא נמצאו כל סימנים לכך מבדיקה שערכה מז"פ".

 

למרות הבדיקות שהצביעו באופן כמעט וודאי על כך שהחור בחלונו של בן-ארי לא נגרם מירי, נערך ביום חמישי שעבר אימון נשק של משמר הכנסת סמוך ללשכתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ בן-ארי ועוזרו, איתמר בן-גביר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים