שתף קטע נבחר

הגנבת וגם תקפת? צולמה מתעללת בקשישה

בני משפחתה של ניצולת שואה בת 72 מחיפה חשדו שהמטפלת גונבת ממנה כסף. בעצת חוקר פרטי הם התקינו מצלמות - ואז התבררה הזוועה. המטפלת הכחישה בחקירה ולבסוף הסבירה: הזקנה צעקה עליי שעות ואיבדתי שליטה

שוב חשד להתעללות של מטפלת בבת חסותה: בני משפחתה של אישה מבוגרת מחיפה, שחשדו כי המטפלת שלה גונבת ממנה כסף, שכרו חוקר פרטי. כשהגיעו התוצאות, היו בני המשפחה המומים לגלות כי לא מדובר רק בכסף, והמטפלת גם תוקפת את האישה באכזריות. החשודה בתקיפה ובגניבה נעצרה היום (ב').

 

תחילתה של הפרשה לפני כחצי שנה, אז החלה אישה כבת 55 מחיפה לעבוד כמטפלת של ניצולת שואה כבת 72, שאינה מתקשרת עם סביבתה. החשודה הגיעה לביתה של האישה המבוגרת אחת לשבוע, למשך מספר שעות, לסייע לה בעבודות הבית ובטיפול בעצמה.

 

מספר חודשים לאחר שהחל אותו סיוע, הבחין בעלה של האישה בהיעלמותם של סכומי כסף שהיו מוסתרים בבית. יחד עם בנו, שכר את שירותיו של החוקר הפרטי אבי ברנע, וביקש לבדוק אם המטפלת היא שגונבת את הכסף. "כשהגעתי לבית הבחנתי גם בסימני אלימות ו'פנס' על פניה של האישה, שלא היתה יכולה להסביר מה קרה לה", סיפר החוקר.

 

"הצעתי לבעל להתקין גם מצלמות שיפקחו לא רק על הארון שבו מוסתר הכסף, אלא גם יתעדו את אופן טיפולה של המטפלת באישה", אמר.

 

ואכן, לאחר מספר פגישות בין האישה למטפלת התברר – ותועד – כי זו נוהגת להפליא בה את מכותיה, באגרופים ובבעיטות. וכן גונבת את הכסף מארונות הבית. הבעל העריך כי בתקופה שבה עבדה האישה בבית, נגנבו כ-12 אלף שקל.

 

בני המשפחה העבירו את החומר שאסף החוקר הפרטי למשטרה והחשודה נעצרה.

מפקדת משטרת חיפה, ניצב משנה אהובה תומר, אמרה כי בתחילה הכחישה המטפלת את כל המיוחס לה. "היא עוד טענה שהקשישה עצמה תקפה אותה", סיפרה נצ"מ תומר.

 

"אחרי שהראנו לה את הסרטים היא לא הגיבה והייתה מאוד אדישה. רק בסופו של דבר אמרה שהזקנה היא שצריכה טיפול, ושאחרי שעות שהזקנה צעקה עליה היא איבדה שליטה", סיפרה קצינת המשטרה.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים