שתף קטע נבחר

חקירה: האם יוסי אולמרט מעורב בפרשת השוחד?

חקירת פרשת הולילנד חובקת עולם, וכעת בודקים במשטרה ובפרקליטות את החשד שראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, העביר כספי שוחד לאחיו יוסי, השוהה בחו"ל. צוות ההגנה של אולמרט: "אין גבול לאיזו רמה נחותה ומופרכת יכולה להגיע החקירה הזאת"

המשטרה והפרקליטות מתכוונות לחקור האם ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, העביר כספי שוחד לאחיו יוסי, השוהה בחו"ל. גורמים במערכת אכיפת החוק אישר הערב (יום ד') כי יש כוונה לחקור את יוסי אולמרט בתיק הולילנד.

 

הפרקליטות מטפלת בימים אלו בבקשת המשטרה לבצע חיקורי דין בחו"ל כדי לבדוק מה מקור הכספים שהתקבלו בחשבונותיו של אולמרט האח. בין היתר בודקים במשטרה אם הכסף של גורמים נוספים המעורבים בפרשת הולילנד עשה את דרכו לחו"ל.

 

יוסי אולמרט, תושב רעננה וחבר ותיק בליכוד, נקלע לפני כמה שנים לחובות בעקבות שורה של ניסיונות עסקיים כושלים, וכן ניסיונות לחדור לעולם הפוליטי שעלו לו כסף רב. הוא עזב את הארץ לתקופת זמן לא ידועה ושוהה בארצות הברית.

 

בצוות ההגנה של אולמרט מתמידים בהכחשת החשדות נגדו, וגם הפעם הגיבו באותו האופן: "לא היה ולא נברא. איננו מעלים על הדעת שמשטרת ישראל אכן עוסקת בכך. אם יש שמץ של אמת לידיעה שכזאת והיא איננה פרי הזיה, אזי אין גבול לאיזו רמה נחותה ומופרכת יכולה להגיע החקירה הזאת".

 

ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) חושדים כי אהוד אולמרט, העומד בימים אלה למשפט על שלוש פרשות אחרות, שלשל לכיסו כמיליון שקלים מאנשי עסקים, יזמים ובעלי אינטרסים. בתמורה לכספם זכו האחרונים בפרה חולבת, אותה כינה לאחרונה בית-המשפט "מפלצת נדל"ן כעורה".  

 

המשטרה חושדת שכתוצאה מתשלומי השוחד הוגדל פרויקט הולילנד בכ-1,200 אחוזים מעבר למה שניתן היה לאשר על פי התוכנית המקורית שחלה על הקרקע. המשטרה חושדת שתשלומי השוחד ניתנו באופן שיטתי לגורמים שונים בעיריית ירושלים וברשויות ציבוריות אחרות. 

 

בתחילת השבוע חשפה המשטרה לראשונה את סכום השוחד שקיבל אולמרט, על-פי החשד, מאנשי העסקים. לפי החשד, ראש לשכתו, שולה זקן, היתה זו שתיווכה והעבירה את הכספים. זקן, ששוחררה ביום ראשון למעצר בית, חשודה ששלשלה לכיסה מאות אלפי שקלים. בדיון הציגו חוקרי המשטרה ראיות שקיבלה בין היתר תכשיט ותמונה יקרי ערך.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט ושולה זקן בבית המשפט
צילום: אמיל סלמן הארץ
צילום אלדד רפאלי
נקלע לחובות ענק. יוסי אולמרט
צילום אלדד רפאלי
מומלצים