שתף קטע נבחר

בכירים בעבודה לברק: אתה הופך את ברל לנדל"ן

המשבר בעבודה מחריף על רקע הדחת שמונה חברי דירקטוריון בית ברל. השרים הרצוג וברוורמן וח"כ יחימוביץ' הביעו חשש במכתב לברק כי הקרן תהפוך לכלי קיבול נדל"ני. בעבודה מעריכים כי מדובר בחזית חדשה מול היו"ר

מחריף העימות הפנימי במפלגת העבודה סביב ניהול קרן ברל כצנלסון. השרים יצחק הרצוג ואבישי ברוורמן, וחברת הכנסת שלי יחימוביץ', שיגרו אתמול (יום ד') ליו"ר העבודה, השר אהוד ברק, מכתב חריף, בו הם דורשים ממנו הבהרות על הליך החלפת חברי דירקטוריון בית ברל. בעבודה מעריכים כי מדובר בחזית חדשה מול היו"ר, שעוד תפעל כאופוזיציה פנימית בהמשך.

 

במכתב שהגיע לידי ynet נכתב: "הפרסומים האחרונים בעניין הדחת דירקטוריון קרן בית ברל על-ידך ועל-ידי נציגיך, מעוררים דאגה רבה. אין איש ציבור, ובוודאי מנהיג במפלגה שלנו, שיכול להיוותר אדיש למידע ולפרסומים בנושא.

 

"קרן ברל כצנלסון הינה המנוע האידאולוגי של מפלגתנו, ולכך יעדו אותה אבות תנועת העבודה. לצערנו, במקום שהקרן תשמור על עצמאות ואי תלות, אנו למדים, במיוחד מן התקשורת, על הפיכתה האפשרית לכלי קיבול נדל"ני ועל חיבור בין הקרן ובין הדירקטוריון שלה, לבעלי משרות במפלגה, בצורה המעלה תמיהות ודורשת הבהרות דחופות.

 

לפני ימים אחדים הדיחו ברק ומנכ"ל העבודה, וייצמן שירי, שמונה חברי דירקטוריון, בהם גם בתו של נשיא המדינה, ד"ר ציקי ולדן. שירי צפוי להתמנות ליו"ר הדירקטוריון בבית ברל במקומו של אפי אושעיה.

 

בכירי העבודה כתבו ליושב הראש עוד כי "אנו סבורים שלמען השקיפות המתחייבת בגוף ציבורי, מן הראוי שכיושב ראש מפלגת העבודה, תתן דין וחשבון בנושא לסיעת העבודה וללשכת המפלגה ולמוסדות רלבנטיים אחרים. הבהרות אלה יכללו, מן הסתם, את כוונותיך, בכל הקשור לקרן ברל כצנלסון, כיצד בדעתך להבטיח מרחק נאות וראוי של הארגונים שלה מן המפלגה,

כיצד אתה מתכוון להבטיח את עתיד הקרן לדורות הבאים, וכיצד היית מצפה לראות את הקרן משרתת את האידאולוגיה וסדר היום של התנועה בצורה משמעותית.

 

בנוסף, נשמח להבין מה היו השיקולים שהנחו אותך בכל הקשור למינוי חברי הדירקטוריון החדשים, ומה היה תהליך הסינון והאיתור בנושא זה".

 

מנגד, מאשים שירי את מבקריו כי הם ניסו לקבל כספים מן הקרן עבור פעילויות שונות - אך נדחו. "מה שהיה לא יהיה עוד", אמר שירי, והבטיח כי בעתיד הקרוב יחשוף דרישות בסך מאות אלפי שקלים "שיחייבו את מי שתוקף אותי להתנצל".

 

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה כי "חברי הדירקטוריון לא הודחו אלא סיימו את תפקידם על פי הפרוטוקול. כל המהלכים היו חוקיים וגובו על ידי היועץ המשפטי של המפלגה והיועצים המשפטיים של קרן ברל כצנלסון. מנכ"ל המפלגה שוחח עם חלק מכותבי המכתב, ולאחר שהוכיח להם כיצד התנהלו הדברים הם התרצו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
דרושות הבהרות. אהוד ברק
צילום: גיל יוחנן
כלי קיבול נדל"ני? יחימוביץ' תמהה
צילום: גיל יוחנן
ברל כצנלסון. מה הוא היה אומר?
צילום: זולטן קלוגר, לע"מ
מומלצים