שתף קטע נבחר

לבנון לאו"ם: ישראל החרימה 185 עזים משטחנו

לבנון התלוננה כי חיילים ישראלים נכנסו לשטחה והחרימו קרוב ל-185 עזים. בלבנון דווח כי בהתערבות יוניפי"ל העזים הושבו לבעליהן

תקרית דיפלומטית בגלל הולכים על ארבע? לבנון הגישה תלונה למועצת הביטחון של האו"ם, בטענה כי חיילים ישראלים נכנסו לשטחה והחרימו קרוב ל-185 עזים, באזור הגבול עם חוות שבעא. כך דיווח הבוקר (שבת) העיתון הלבנוני "דיילי מייל".

 

על-פי דיווחים בעיתונות הלבנונית, לאחר שמשקיפי האו"ם באזור קיבלו מידע על המקרה - הם פנו לצה"ל - והעזים הוחזרו לשטח לבנון. לא התקבלה התייחסות ישראלית למקרה, שאירע לפני כמה ימים.

 

במקביל, שר החוץ הלבנוני, עלי שאמי, נפגש עם חבר הפרלמנט מאזור מרג'-עיון והסביבה, קאסם האשם, ודן עמו בפרטי מכתב ששלח משרדו למזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, ליו"ר מועצת הביטחון ולנשיא האסיפה הכללית של הארגון, ובו התנגדות לתלונה שהגישה ישראל נגד האשם ב-21 באפריל.

 

כמו כן, במכתב ישנם פרטים שלטענת משרד החוץ הלבנוני מפריכים את הטענות הישראליות, לפיהן האשם הוביל מחאה מאולתרת של תושבי הכפר עבסייה נגד חדירות של הכוחות הישראלים מעבר לגדר הגבול באזור הקו הכחול, במהלכה נעקרו גדרות תיל של הגבול וננעצו דגלי לבנון באדמה.

 

נושא בעלי החיים, באזור הגבול בין ישראל ללבנון - העסיקו לא פעם את כוחות האו"ם. בחודש יולי אשתקד הציעו משקיפים ספרדים

 והודים הציעו לבנות גדר מברזל שתקיף את מי הבריכה, ולא תאפשר לפרות הישראליות שחצו את הגבול לשתות, ובמקביל לאפשר לרועים הלבנונים להגיע עם עדריהם למקום. ההצעה הועלתה בפגישה שנערכה בין בכירים ביוניפי"ל בדרום לבנון לראש אחד הכפרים באזור הבריכה.

 

שנה קודם לכן ירו חיילים מספרד בשור, שחצה את הגבול מישראל ללבנון ועשה דרכו למי הבריכה. השור שפרץ משטח ישראל נורה למוות לאחר שהסתער על כוח האו"ם והחל לנגוח בכלי רכב.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עז ישראלית. ארכיון
צילום: חגי אהרון
מומלצים