שתף קטע נבחר

חלומו של נתניהו יתגשם? פייגלין שוקל לפרוש

בעקבות התבוסה הקשה בהצבעה במרכז המפלגה, ידונו אנשי חטיבת "מנהיגות יהודית" בהמשך דרכם הפוליטית

אחרי שהבטיח להמשיך להילחם בבנימין נתניהו ולהתמודד על ראשות הליכוד, משה פייגלין עשוי לכנס היום (א') מפגש ראשון עם תומכיו במפלגה כדי לדון בהמשך דרכה של חטיבת "מנהיגות יהודית".

 

הפגישה המכריעה מגיעה לאחר התבוסה בהצבעה במרכז המפלגה על הקדמת מועד הבחירות למוסדות התנועה, ובין היתר החליט פייגלין לבחון את האפשרות שהוא ואנשיו יפרשו מהליכוד ויחברו לתנועה פוליטית אחרת.

 

זו אינה הפעם הראשונה שפייגלין מעלה את השאלה לדיון בקרב תומכיו, ובכל הפעמים הקודמות הוחלט להמשיך ולחזק את האגף הימיני בליכוד. שני ראשי הממשלה האחרונים מטעם הליכוד, אריאל שרון ונתניהו, נאבקו נגד פייגלין ואנשיו בדרכים שונות, כולל ניסיון להוציא את פייגלין עצמו מרשימת הליכוד לכנסת.

 

נתניהו חושש מאוד מהקבוצה של פייגלין, שכן היא עשויה לצייר את הליכוד כתנועה ימנית קיצונית. לפני כשבועיים, לפני ההצבעה על מועד הבחירות במוסדות התנועה, גייס נתניהו שרים רבים בליכוד כדי למנוע אפשרות שעמדתו של פייגלין תזכה לרוב.

 

נתניהו עצמו פינה זמן בלוח הזמנים העמוס שלו וקיים כמה כנסים כדי לשכנע את חברי המרכז לתמוך בעמדתו - הכל כדי לפגוע במעמדו של פייגלין ולהחלישו. מקורבים לפייגלין אמרו אמש כי הדיונים בשבועות הקרובים עם תומכי הקבוצה ופעיליה בליכוד, נועדו לבחון כיצד על הקבוצה להמשיך לפעול.

 

"גם האפשרות לפרוש קיימת", אמרו בסביבתו של פיגלין, "אולם לא בטוח כלל שזה מה שיקרה". בליכוד מציינים גורמים שונים ובהם כאלה המקורבים לפייגלין, כי התבוסה במרכז היא בגדר מכה קשה לחטיבת המנהיגות היהודית. פייגלין עצמו אף נשבר מול מצלמות הטלוויזיה והזיל דמעות במהלך יום ההצבעה, לאחר שחש כי נוהל נגדו קמפיין אישי אגרסיבי.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פייגלין. בפנים או בחוץ?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים