שתף קטע נבחר

אובמה: הפלייסטיישן, האייפד והאקסבוקס פוגעים בדמוקרטיה

נשיא ארה"ב תקף את הקונסולות ואת המכשירים הפופולריים מבית אפל, בנאום מול סטודנטים, וטען כי הם מעבירים אינפורמציה בעייתית ופוגעים בחינוך ובדמוקרטיה

נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, תקף היום (ב') את כלי הטכנולוגיה הפופולריים, ואמר שלראייתו, הם אחראים להסחות דעת אשר פוגעות בנוער, ובדמוקרטיה בעולם.

 

לפי דיווח של סוכנות אי. אף. פי, הנשיא תקף את האייפד של אפל, ואת קונסולות האקסבוקס והפלייסטיישן, וטען כי אלו הסחות הפוגעות בהשכלת הסטודנט האמריקני – בדברים שנשא באוניברסיטת האמפטון, ווירג'יניה, הערב.

 

הנוער מופצץ במידע

"אתם נכנסים לבגרות", אמר הנשיא, " בעידן בו אתם 'מופצצים' באינפורמציה, בנושאים רבים ומגוונים, ונחשפים לטיעונים שונים, שחלקם מוטלים בספק". אמר בנאומו.

 

"עם מכשירים כמו האייפוד, האייפד, האקסבוקס והפלייסטיישן – שאיני יודע בדיוק כיצד הם פועלים – האינפורמציה הופכת להסחת-דעת, לכלי הנועד לשעשוע, ולא להתפתחות אישית, או לשחרור אישי". טען.

 

הוא קונן על כך שטענות הזויות שמושמעות בבלוגים מסויימים וברדיו יכולות להתפשט במהירות: "כל זה מפעיל לחץ לא רק עליכם, אלא על המדינה ועל הדמוקרטיה שלנו

", אמר.

 

"העולם עובר שינויים"

לדבריו של הנשיא אובמה, העולם עובר בימים אלו שינויים "עוצרי נשימה", אותם החברה האמריקנית "אינה יכולה לעצור, וחזקה עליה שתקבל אותם". "החינוך יכול לחזק ולהעצים אתכם", אמר הנשיא לסטודנטים בנאומו, "בדומה לדרך בה העצים את הדורות שקדמו לכם, במטרה להתמודד עם האתגרים של זמננו".

 

עדיין לא פורסמה תגובה מהחברות אשר מייצרות את המכשירים אותם תקף אובמה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים