שתף קטע נבחר

קרובי הילדים שנתקעו בהודו: הלב נקרע מאטימות

קרובי התאומים שנולדו בהודו להומוסקסואל ישראלי מפגינים מול משרד הפנים, משום שנתקעו בחו"ל בגלל החלטת שופט: "אפשר לראותם רק דרך הסקייפ". ח"כ ניצן הורוביץ: "אם לא היה מדובר בזוג גברים, אין לי בכלל ספק שלא היינו מגיעים למצב הזה"

בני משפחתו של דן גולדברג, שנאלץ לשהות חודשיים בהודו עם שני התינוקות שנולדו לו מאם פונדקאית, מפגינים הבוקר (יום ב') מול משרד הפנים וקוראים לשר הפנים, אלי ישי, להתערב. הם הניפו שלטים שבהם נכתב "איתי ולירון רוצים הביתה", ועליהם תמונות התאומים.  

 

ח"כ אורית זוארץ (קדימה) אמרה כי "שוב פעם אנחנו נחשפים למציאות בה גורמים חרדים קיצוניים, אנטי ציוניים, משתלטים על החברה הדמוקרטית בישראל. יש פה מציאות נוראית של אפליה הגובלת בגזענות וההחלטות של בית המשפט מחזקות את הדבר הזה".

 

אתמול פורסם כי שופט בית המשפט לענייני משפחה בירושלים, פיליפ מרכוס, דחה את בקשתו לשל גולדברג להוציא צו לעריכת בדיקת רקמות ולקביעת אבהותו. במהלך הדיון הסביר השופט מדוע הבדיקה אינה עולה בקנה אחד, לשיטתו, עם עיקרון טובת הילד: "אם יסתבר שאחד האנשים שיושבים כאן (שלושת העותרים ההומוסקסואלים) הוא פדופיל או רוצח סדרתי, אלה דברים שהמדינה צריכה לבדוק".

 

לדברי ח"כ זוארץ, "כאשר מדובר בנושאים אחרים, יש לשר ישי יכולת לגלות הבנה, אבל במקרה הזה נוהגים באדישות ושוכחים שמדובר בבני אדם. אם הילדים חלילה יפגעו, יחלו או שיגרם להם כל נזק אחר - זה יהיה על אחריותו. האנשים פה עוברים ויה דולורוזה. זאת מדיניות שפוגעת בכל האוכלוסיה, לא רק הגאה, זה נוגע לכולם ולכן אסור לנו לשתוק".


דן גולדברג והתאומים

 

אחיו של דן, צחי שקד, אמר כי "מדובר בשני ילדים קטנים שאין להם שום תמיכה ממשלתית, גם לא טיפת חלב, חיסונים, ביטוח, כסף וזהות.

רק אדם ללא ילדים לא יוכל להבין את מה שקורה. אנחנו רוצים שיקבלו את הילדים כחלק מהמדינה. מדובר בשני גורים קטנים שזקוקים לעזרה. לירון עכשיו התחילה לחייך והסבתא יכולה לראות אותה רק דרך הסקייפ.

 

"אנו לא יכולים לעשות דבר מול המפלצת הגדולה שנקראת משרד הפנים. אתמול הייתי צריך לשלוח להם סימילאק מישראל כדי שיהיה להם אוכל, נקרע לי הלב מהאטימות".

 

ח"כ ניצן הורוביץ ממרצ, הגיע להפגין תמיכה בהחזרת הילדים לארץ: "מדובר על העניין ההומניטארי הכי בסיסי - שני תאומים, תינוקות, אשר תקועים עם אביהם הישראלי בהודו. כספו אוזל והוא לא מסוגל לטפל בהם. כמו כן, הם לא זוכים לטיפול בריאות בסיסי. הם נקלעו פה לסיטואציה קפקאית לחלוטין, ומוצאים עצמם נזרקים ממשרד למשרד ומשופט לשופט, כאילו מדובר בעבריינים.

לצערי הרב, יש פה יותר משמץ של דעות קדומות ושרירות לב. אם לא היה מדובר בזוג גברים, אין לי בכלל ספק שלא היינו מגיעים למצב הזה".

  

גם איש הבידור, גל אוחובסקי, הגיע להפגנה. "התחושה שלי היא ששר הפנים עושה כל שביכולתו על מנת לפגוע בקהילה ההומו-לסבית. למרות שהוא מתהדר בהיותו שר בישראל המייצג את האזרחים כולם, ואף רואה עצמו כנציגו של אלוהים, אין בו טיפת חמלה. מילא כלפי זרים, אך גם כלפי יהודים מסוימים". לדבריו, "נהוג שכאשר ישראלי נתקע באיזה מקום שולחים את כל העולם להביאו. כל אדם שהסתמם באיזה מקום, משקיעים עשרות ומאות אלפי דולרים להביא אותם ארצה ופה? כלום".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דואגים לתאומים, ההפגנה בירושלים
צילום: גיל יוחנן
הגיעו לתמוך. ח"כ הורוביץ וגל אוחובסקי
צילום: גיל יוחנן
אפליה הגובלת בגזענות. ח"כ אורית זוארץ
צילום: דודי ועקנין
מומלצים