שתף קטע נבחר

יו"ר קרן היסוד במשפט אולמרט: עצוב שניסו לנצל

העדים במשפטו של ראש הממשלה לשעבר הרעיפו עליו שבחים, וסיפרו כי לא האמינו לחשדות. "הייתי מאוד עצוב והיה לי קשה להאמין בכלל שקרה לנו שבר כזה", סיפר יו"ר הקרן, אבי פזנר. מנכ"ל ארגון על"ה: "איבדנו ידיד שעמד דום כל פעם שביקשנו"

ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, וראש לשכתו שולה זקן ישבו הבוקר (יום ב') שוב על אותו ספסל בבית המשפט המחוזי בירושלים ושמעו את נאומי הפרקליטים והעדים. יו"ר העולמי של קרן היסוד, אבי פזנר, אמר בעדותו בפרשת "ראשונטורס": "היה לי עצוב שמשהו ניסה לנצל את קרן היסוד".

 

ראשי הארגונים, שהעידו בבית המשפט, מימנו נסיעות של אולמרט לחו"ל ועל כך הוא נאשם בפרשת ראשונטורס. פזנר סיפר בעדותו, כי אולמרט היה מרצה מעולה. "הוא עמד לרשותנו בכל פעם שביקשנו, גם בארץ וגם בחו"ל. הוא היה נכון לצאת והיה חשוב לנו לגייס אותו לכנס חשוב זה. הוא מרצה בעל יוקרה וגם כזה שיסביר מה המצב. הוא היה המועמד האידיאלי".


שוב על אותו ספסל. אולמרט וזקן (צילום: גיל יוחנן)

 

עו"ד אורי קורב שאל: "בחקירה התגלה לך שאולמרט לא נסע אליכם בשליחות ממשלתית, אלא במימון גופים נוספים וגם נוצר עודף, מה יש לך להגיד על כך?" פזנר ענה: "כשחוקרי המשטרה סיפרו לי את זה הייתי המום. לא מאמין. היה לי קשה להאמין שדבר כזה קרה ושאלתי אותם כמה פעמים - אתם בטוחים? הם אמרו שכן. הייתי מאוד עצוב והיה לי קשה להאמין בכלל שקרה לנו שבר כזה, לפי דברי המשטרה. היה לי עצוב שמישהו ניסה לנצל את קרן היסוד".

 

גם יו"ר יד ושם, אבנר שלו, העיד במשפט. שלו סיפר על היכרותו עם אולמרט וציין כי ליד ושם יש אגודות ידידים פרוסות ברחבי העולם, שהעדיפו פוליטיקאים ראויים שיופיעו בפניהם. שלו הוסיף כי כך היה עם אולמרט שהיה מסור ואכפתי.

 

"מה הייתה התגובה שלך במשטרה על המימון הכפול?", שאל התובע, עו"ד קורב. שלו ענה: "אמרתי לחוקר מה אני יכול להגיד לך? זה נראה לי מוזר וקשה לי לענות על שאלות היפותטיות. אמרתי אולי נפלה כאן טעות. האלפיים דולר שאנו מימנו נראה לי זול ואם עוד גורם משתתף זה נשמע לי סביר. החוקר הקשה ושאל : אם היית יודע מה היית עושה? עניתי מה שדורש החוק".

 

יו"ר יד ושם: "העובדות מצערות מאוד"

במהלך החקירה ניסה עו"ד קורב להוביל את שלו לכך שליד ושם נגרם נזק, דבר אותו אישר שלו. קורב הקריא קטעים מעדותו של שלו, שם אמר כי "אם הרגישו שהונו אותם אז זו הרגשה צורמת מאוד כלפי האיש. אני אומר את זה בצער. אני איש שמשרת את מדינת ישראל כל חייו והעניין חשוב לי מאוד. אם אלו העובדות הן מצערות מאוד".

 

במשפט העיד גם שמואל רוזנברג ממצעד החיים, שסיפר כי מימון ההוצאות היה מול מתאמת הנסיעות רייצ'ל רז ריזבי. "היא אמרה לנו, תשלחו לנו בסוף האירוע חשבון ונשלם. נשלח חשבון בערך חודש לאחר מכן ובו היה סכום של 19,500 דולרים והוא נשלח אלינו כשראיתי את ההסכם. ביקשתי מאדם שעובד בשבילי בארה"ב לבדוק את העניין הזה ולקבל חשבונית ואז נשלחה לנו חשבונית של המאבטח ושל אולמרט ואישרתי את העניין".

 

יהודה מרמורשטיין, מנכ"ל ארגון על"ה, העיד בדיון ואמר לאחריו כי "בית המשפט יחליט אם היה מימון כפול או לא. אנו עשינו הכל כמו שצריך. הארגון פעל נכון. יש לי צער על אולמרט, איבדנו ידיד שעמד דום כל פעם שביקשנו".

 

מקורבי אולמרט אמרו בתגובה, "כי עדויות כל העדים אמרו שמה שיצר להם נזק - אלו הפרסומים. מי שיצר את הפרסומים הם המשטרה והפרקליטות, שהוציאו הודעה מפורטת בתחילת החקירה".

 

בדיון הקודם, שנערך בשבוע שעבר, העידו בין היתר דניאל ברעם, מנהלי קשרי חוץ באקי"ם ויצחק איתן, שהיה יו"ר האגודה למען החייל - ארגון נוסף שמימן נסיעה בחו"ל לאולמרט.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. עוד עדויות במשפט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים