שתף קטע נבחר

ח"כ גנאים: "להקים חליפוּת איסלאמית בישראל"

במלאת שנה לכהונתו בכנסת התראיין ח"כ מסעוד גנאים לעיתון ערבי-ישראלי ואמר כי "זהו האינטרס של היהודים עצמם, שכן תור הזהב שלהם היה תחת החליפות הזאת". ומה לגבי מלחמה עם איראן? גנאים תומך ב"צד הצודק"

נאמן למדינה או לאיסלאם? ח"כ מסעוד גנאים (רע"ם-תע"ל) מאמין כי "יש להקים חליפוּת איסלאמית ולכלול את ישראל בתוכה". בראיון מקיף שהעניק בסוף השבוע לשבועון "כול אל-ערב" היוצא לאור בנצרת, הציג גנאים באופן מקיף את דעותיו במלאת שנה לכהונתו בכנסת.

 

"אני מאמין בצורך לשוב לחליפות אסלאמית. אני סבור שזהו הפתרון המתאים ביותר למצב החולשה, ההתמוטטות וההתפוררות שסובלים מהם הערבים והמוסלמים", אמר גנאים כשנשאל האם כמוסלמי אדוק הוא מאמין כי יש להקים משטר איסלאמי "בפלסטין או במולדת הערבית והאיסלאמית".

 

לדבריו, "איננו מדברים כאן בהכרח על ישראל, אולם אני סבור שזהו האינטרס של היהודים עצמם שתהיה חליפות איסלאמית, שכן תור הזהב שלהם היה תחת החליפות הזאת". בראיון שהתפרסם בסוף השבוע הוסיף חבר הכנסת גנאים: "לדעתנו הנכבה ("אסון הקמתה של מדינת ישראל") נבעה מחולשתו והתמוטטותו של הגוף האיסלאמי ולכן עלינו לחזק את הגוף האיסלאמי".

 

באשר לגורלה של מדינת ישראל במצב שכזה ציין גנאים כי היא תיכלל במדינה האסלאמית הגדולה. "אנחנו איננו נגד היהודים אלא נגד התנועה הציונית ורעיונותיה הגזעניים. איננו מתנגדים שהיהודים ינהלו את ענייניהם בעצמם".

 

ומה יקרה אם יפרוץ עימות עם איראן? ח"כ גנאים הבהיר כי הוא עם ציר איראן-חיזבאללה-סוריה. "אני נגד כל תוקפנות ונגד כל ברית שאיננה משרתת את האינטרס הערבי. אני תומך בצד הצודק. ציר איראן-חיזבאללה-סוריה מייצג את קו ההתנגדות ואי הכניעה ומטבע הדברים אני עם הציר הזה". לדעתו, "חיזבאללה הוא שסתום הביטחון של תושבי לבנון. חסן נסראללה שילב בצורה הולמת בין התוכנית המדינית לדתית".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוצה להחזיר עטרה ליושנה. ח"כ מסעוד גנאים
צילום: דודי ועקנין
מומלצים