שתף קטע נבחר

ברקת: הולילנד כואב לירושלים, חבל שהוקם

לראשונה מאז התפוצצה פרשת הולילנד, התייחס ראש העיר ירושלים לפרויקט הנדל"ן: "אם נכון שמדובר בפרשיות לא ראויות, זו פגיעה קשה במערכת העירונית". הוא הנחה לבחון ולהקפיא כל דבר בפרויקט שעדיין הפיך

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, התייחס היום (ב') לראשונה בקולו לפרשת הולילנד, בה שני קודמיו בתפקיד - אורי לופוליאנסקי ואהוד אולמרט - חשודים בקבלת שוחד: "צר וכואב לי לראות שפרויקט כזה בכלל קם. נתתי הנחיה לבחון ולהקפיא כל דבר שעדיין הפיך".

 

ברקת נפגש עם תלמידים בבנייני האומה בירושלים, במסגרת שבוע החינוך בעיר, והשיב על שאלות שנקבעו מראש. אחת השאלות התייחסה לפרשת השוחד. "פרשת הולילנד מאוד כואבת לעיר ירושלים בכמה רמות. הגבעה ממנה נשקף

 נוף מרהיב לעיר, לא סתם היה שם בעבר שחזור קטן של העיר הקדומה והחדשה. אנשים היו מגיעים וזה היה אחד המקומות היפים ביותר שיועדו למלונאות", הוא אמר.

 

הוא התייחס להפיכת הפרויקט, שהיה מיועד לתיירות - למגורים, וציין כי נכון להיום קיימים 12 אלף חדרים בבתי מלון בירושלים, והכוונה היא להגדיל את מספרם ל-30 אלף. "יש בכך גריעה ופגיעה קשה לעיר ובפוטנציאל העתידי. אם נכון שמדובר בפרשיות לא ראויות, זו פגיעה קשה במערכת העירונית".  

 

הוא סיפר על השינוי שהנהיג בנושא זה: "עת נבחרתי לתפקיד, נתתי הנחייה גורפת כי אין הסבות ממלונאות ושטחי מסחר למגורים. אפילו

 ביטלתי תוכנית שלמה בתלפיות, לפני חצי שנה, ולפני פרוץ הפרשה. כולי תקווה שבמערכת החדשה, שהוקמה בשנה האחרונה, נצליח לרכוש את אמונו של הציבור".

 

בשבוע שעבר דנה הוועדה לתכנון ובנייה ב"מפלצת" הנדל"ן, בעקבות הדרישה להקפיא את שלושת המגדלים הנותרים - והחליטה להקפיא את הבנייה ל-100 ימים, שבסיומם "יגובש סיכום" עם היזמים. בעירייה אמרו: "אין ליזמים היתרים להשלמת הבנייה". באי כוחם של היזמים הגיבו: "ידעתם על כך לאורך כל הדרך ולא פציתם פה עד עכשיו - זה פופוליזם"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברקת. גבעה עם נוף מרהיב לעיר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים