שתף קטע נבחר

אשתו של מח'ול: טרור מול הבּנות? לא מפחדים

"השב"כ רוצה להחזיר את הערבים לימי הביניים", אמרה ל-ynet אשתו של מי שחשוד בריגול חמור במסגרת הפרשייה הביטחונית החדשה. היא סיפרה על המעצר הברוטלי בשעת לילה מאוחרת לעיני הבנות, והוסיפה: "כעובדת סוציאלית, מה שהם עשו הצחיק אותי. לומדים את זה בשנה א' בפסיכולוגיה"

עד לרגע זה אשתו של אמיר מח'ול שנעצר בחשד לריגול חמור ומגע עם סוכן חיזבאללה לא יודעת מדוע עצרו את בעלה. "מדובר בבלון מנופח ורדיפה פוליטית", אמרה ג'נאן עבדו מח'ול על הפרשה שהותרה היום (ב') לפרסום לבקשת ynet.  "אנחנו לא מפחדים. אין לנו ממה לפחד", אמרה והוסיפה כי מדובר ברדיפה פוליטית לא רק אחרי אמיר, אלא אחרי הערבים בישראל: "אני מקשרת בין ההצהרות של ראש השב"כ שאמר שיטפל בערבים, גם אם יפעלו בצורה חוקית".

 

"השב"כ מבקשים להחזיר את הערבים לימי הביניים. מעניין שכאשר יהודי

נפגש עם יהודי אחר במקומות שונים בעולם הוא לא צריך להתנצל ולתת דין וחשבון, אך אם אמיר נפגש עם פלסטיני בעולם הוא צריך לדווח על כך".

 

אשתו של מח'ול סיפרה ל-ynet על יחס ברוטלי בעת המעצר בלילה שבין יום רביעי לחמישי. "התעוררנו ב 3 בבוקר עם דפיקות על הדלת 'אמיר תפתח'. הסתכלתי מהחלון וראיתי המון אנשים". 16 אנשים לבושים בכחול, בהם אשה אחת, הגיעו לבית ברחוב עבאס בחיפה. 


ביתו של מח'ול לאחר הפשיטה (מתוך קבוצה בפייסבוק למען שחרורו)

 

לאחר שבעלה פתח את הדלת, שניים מהחוקרים החזיקו בו והודיעו לג'נאן שבעלה עצור."שאלתי אותם מי אתם, יש לכם צו? והוא השיב 'הראיתי לבעל הכל'. היא סיפרה כי ניסתה לגשת לבעלה אך החוקר מנע זאת ממנה. "אמרתי לו: 'אתה לא מאפשר לי לגשת אליו, והוא ענה לי בלעג: 'מי בעל הבית, את או הוא?'".

 

מהצעקות התעוררו בנותיהם הנד (17) והואדה (12). "כל הזמן המשכתי לשאול מי אתם ולמה עוצרים אותו. באיזה שהוא שלב אחד מהם אמר לי 'רוצה אלימות? תהיה אלימות. שמרי על השקט".

 

היא סיפרה כי החוקרים התפזרו בבית ונכנסו לחדרי הבנות, והחרימו שני מחשבים ניידים ומכשירים סלולרים, ואף ניתקו את המקרר מהחשמל. כשהבת רצתה להתפנות לשירותים, היא הורשתה לעשות זאת רק בליווי השוטרת.

 

"היו להם שבועיים, יכלו לזמן אותו"

מחול עצמו נלקח מהבית אחרי מחצית השעה, אולם החוקרים נשארו במקום עד 05:20. בפרשה נעצר גם עומר סעיד, פעיל בכיר בבל"ד. בתום החיפוש הציגו לה החוקרים צו ועליו כתוב: "חיפוש ותפיסה יח"ל פ"ת", אך להפתעתה נכתב עליו התאריך 23.4.

 

"היו להם שבועיים. הם יכלו לזמן אותו, להתקשר לבוא למשרד ולא לבוא בלילה וליצור טרור מול הבנות כשהמטרה היא להפחידנו".

לדברי ג'נאן, "כעובדת סוציאלית במקצועי, מה שהם עשו הצחיק אותי. לומדים את זה בשנה א' בפסיכולוגיה".

 

עוד היא סיפרה כי בשלב מסוים הטלפון צלצל אך החוקרים ניתקו את הכבל. "אמא שלי במצב אנוש בביה"ח. ביקשתי לענות אבל הם לא אפשרו לי". היא ביקשה להעביר מסר לאמיר: "אנחנו יודעים שאתה חזק ולא חושש. אתה איש מוכר בעולם שמבטא דעותיו באופן חופשי וכך תמשיך לעשות. הם לא רוצים אנשים עם זהות, זה מה שמפחיד אותם".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חשוד בריגול חמור. אמיר מח'ול
מומלצים