שתף קטע נבחר

אישום: המנכ"לים הצמיחו ג'ובים לחברי ליכוד

השר ישראל כץ נחלץ מכתב אישום, אבל בכירים שמינה בשעתו במשרד החקלאות סופגים מכה: מנכ"ל מועצת הצמחים לשעבר נאשם בגניבה, מרמה והפרת אמונים, לאחר שמינה חברי ליכוד בלי מכרז. העוזרת זייפה פרוטוקולים. מנכ"ל מועצת הלול נאשם שהעסיק חברי ליכוד לעבוד על סקר פוליטי

בשבוע בו מפנה מבקר המדינה טענות נגד שר החקלאות שלום שמחון , משרדו מככב שוב בהקשר של שחיתות-לכאורה: היום (ה') הגישה פרקליטות מחוז מרכז כתב אישום נגד מיכאל אילון, מי שהיה יועצו הבכיר של שר החקלאות לשעבר, ישראל כץ, על גניבה, מרמה, הפרת אמונים, זיוף מסמכים ורישום כוזב במסמכי תאגיד. עמו נאשמים העוזרת שלו, מירי אזולאי, ומרדכי הלפרין, מנכ"ל מועצת הלול לשעבר.

 

השר ישראל כץ לא הואשם בסופו של דבר, לאחר שבספטמבר שעבר החליט היועץ המשפטי לממשלה דאז, מני מזוז, לסגור את תיק החקירה נגדו.

  

על-פי כתב האישום, בהיותו מנכ"ל מועצת הצמחים, הכניס מיכאל אילון למועצת הצמחים 14 עובדים החברים במרכז הליכוד. הוא מינה את עו"ד דוד שומרון, מקורבו של נתניהו, ליועץ המשפטי של המועצה בתיווכו של השר כץ ומבלי לערוך מכרז מסודר כמתחייב. תחילה שולם שכר טרחה קבוע של 10,000 דולר בחודש. לאחר מכן קפץ שכר הטרחה ל-18,000 דולר בחודש. כאשר מבקר המדינה החליט לבדוק את נושא מינויו של שמרון, הפיקה העוזרת של אילון, מירי אזולאי, פרוטוקול מזויף כאילו התקיים דיון בנושא.

 

עוד נאשם אילון כי בתיווכו של השר כץ מינה את איש הפרסום שעיה סגל למפיק עיתון מועצת הצמחים - גם כאן ללא מכרז. גם במקרה זה זייפה אזולאי את הפרוטוקולים כאילו נבחר סגל לאחר ישיבות מסודרות בנושא. במקרה נוסף, זכה חבר מרכז הליכוד, דוד קומרן, בתפקיד יועץ הביטוח של המועצה - בתיווך השר כץ. אילון מואשם גם שהשתמש בכרטיס האשראי של המועצה לפרסומים אישיים בעיתונות, הוא לקח לעצמו רכב, הרשום על שמה של פקידה במועצה, וכאשר עשה תאונה הציג אותה כאילו אחת מעובדות המשרד ביצעה אותה.

 

כתב האישום, שהוגש על-ידי עורכות הדין עידית ברנע ואליאנא דניאלי מפרקליטות מחוז מרכז, מייחס למיכאל אילון גניבה בידי מורשה, שבעה אישומים של מרמה והפרת אמונים, שלושה אישומים על זיוף מסמף, שלושה אישומים על שימוש במסמך מזויף, שלושה אישומים של רישום כוזב במסמכי תאגיד, שני אישומים על קבלת דבר במרמה - ולסיום, גם אישום על נהיגה ללא רישיון וללא ביטוח.  

 

מרדכי הלפרין, שכיהן כמנכ"ל מועצת הלול, נאשם בעבירות של מרמה והפרת אמונים. הוא ניצל לרעה את תפקידו ואת מעמדו במועצה, כאשר גייס עובדי המועצה לעבוד על סקר פוליטי, שאינו קשור לעבודתם. על-פי אישום נוסף, הוא התקין בביתו מערכת אבטחה על חשבון המועצה: "הנאשם פעל במצב של ניגוד עניינים עת העדיף את האינטרס האישי שלו על פני טובתן של הרשות לפיקוח ושל מועצת הלול. הנאשם גרם במעשיו לרכישת ציוד, במימונה של מועצת הלול, כשהוא מסתיר ממועצת הלול את העובדה שהציוד הותקן בביתו והותאם לצרכיו הפרטיים".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התיק נגדו נסגר. השר ישראל כץ
צילום: הלל פוסק
מומלצים