שתף קטע נבחר

מתנחלים שנסעו בסילואן: "ניסו לעשות בנו לינץ'"

בני משפחה שהגיעו אתמול לחגיגות יום ירושלים טענו כי הותקפו באבנים וסלעים על-ידי פלסטינים במזרח העיר, בעוד שוטרים שהיו סמוך לזירת האירוע הסבירו כי נאסר עליהם לסייע להם. "אם כך היה, האירוע מנוגד לכל ערכי מג"ב", אמרו שם

האם המצב הרגיש בבירה הוביל את המשטרה להימנע מאכיפה בשכונותיה המזרחיות? כך לפחות טענו הערב (יום ה') בני משפחת יעקובי מהמאחז קידה בשומרון, שהתלוננו כי במהלך חגיגות יום ירושלים אתמול היו נתונים ל"ניסיון לינץ'" מצד פלסטינים - כשמכוניתם נרגמה אבנים וסלעים בסביבות שכונת סילואן.

 

למרות שבמג"ב דיווחו כי האירוע אינו מוכר להם, טענו בני המשפחה כי לאחר שהצליחו להיחלץ מזירת האירוע - הגיעו לשוטרים בקרבת מקום, ואלה סירבו לפתוח במרדף אחר האחראים למעשה.


רכבם השבור של בני משפחת יעקובי (צילום: ועד מתיישבי השומרון)

 

בני המשפחה הגיעו לירושלים כדי להשתתף בחגיגות והיו אורחיהם של קרובים תושבי העיר. הם עשו דרכם משכונת נוף לציון לכיוון סילואן, כשלפתע הגיחה לעבר קבוצת נערים פלסטינים. "התנועה הזדחלה לאיטה כשלפנינו ומאחורינו כלי-רכב של ערבים, ולאחר כמה דקות הגיעו בערך 10 נערים בני כ-15 שהחלו ליידות אבנים על האוטו שלנו". סיפר חיים, אבי המשפחה.

 

לדברי האב, האירוע הסתיים למרבה המזל ללא פציעות חמורות, לאחר שבשיא המהומה ניפץ את שמשת מכוניתם סלע שהשליכו הנערים וחלף סנטימטרים אחדים מראשו של בנו הפעוט, בן שנתיים וחצי. "מושב התינוק היה עם כשפניו הופנו לעבר התוקפים. הם ראו ילד קטן מביט אליהם מהחלון, ובכל זאת זרקו עלינו את הסלעים - שגרמו לו במזל רק לפציעות קלות משברי הזכוכיות".

 

כעבור זמן קצר, הצליח חיים לפלס דרכו החוצה מהמקום - עד שמאות מטרים מזירת האירוע הבחין בניידת ובה לוחמי מג"ב. "נתתי גז והצלחתי לצאת מהפקק. נסעתי מהר ופניתי לשוטרים בבקשה שיתחילו במרדף אחר הנערים שתקפו אותנו".

 

אלא שלדברי חיים, הסבירו לו אותם שוטרים כי נאסר עליהם לפתוח במרדף - כדי לא ליצור מתיחות באזור. "השוטרת שם אפילו אמרה לי שגם הם הותקפו באבנים שזרקו ערבים על הג'יפ שלהם. הם היו פשוט אדישים ואולי כך גם לא מנעו תקיפה של רכב נוסף. זו פשוט חוצפה".

 

במג"ב מסרו כי האירוע, כפי שדווח, לא מוכר - וציינו כי מפקד המחוז פתח בבדיקתו. "במידה שהדברים נכונים, האירוע, כפי שנוהל על ידי השוטרים, מנוגד לכל ערכי מג"ב. אנו נבדוק אותו עד תום ונדע איך להגיב לאחר בירור העובדות ואישורן".

 

בינתיים, הגיש חיים תלונה במשטרה ואף דיווח על הנזק שנגרם לרכבו. "הועברה גם פנייה למס רכוש, כדי שיכירו בנו כנפגעי פעולות איבה", סיפר אבי המשפחה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מושב התינוק ברכב. "ראו ילד קטן וזרקו אבנים"
באדיבות ועד מתיישבי השומרון
מומלצים