שתף קטע נבחר

שליט מול בית רה"מ: גלעד זועק כמו רון במכתביו

אביו של החייל החטוף התייצב באופן יוצא דופן לקבלת השבת מול בית נתניהו בירושלים, ותקף את אלה ששלחו אותו למשימה: "הם רק מתחלפים בכיסאותיהם - ולא עונים". גם מיקי גולדווסר והשבויים שנפדו חזי שי, יוסקה גרוף ואורי איינהרט הגיעו לתמוך

כ-300 איש השתתפו אמש (יום ו') באירוע מחאה מול בית ראש הממשלה בירושלים, בקריאה לבנימין נתניהו להביא לשחרורו המהיר של גלעד שליט. באירוע, שכונה "קבלת שבת של שבי", לא הוגש כיבוד, ועל השולחן הונחו חתיכות לחם יבש ומים.

 

הפעם השתתף במפגן המחאה, שחוזר על עצמו מדי כמה ימי שישי, גם אביו של גלעד, נועם שליט, שהיה מלווה בבנו יואל. האב הזכיר כי "גלעד זועק זעקה חרישית כבר ארבע שנים ארוכות, ארבע שנים שהן נצח בשבילו, ארבע שנים שבהן לא ראה אור יום. זו זעקה שהוא זועק אלינו ממש כמו רון היקר (רון ארד - א.ר) במכתביו האחרונים, זעקה שהוא זועק אל אלה ששלחו אותו למשימה ממנה לא שב, שבה נשללה חירותו, אך הם רק מתחלפים בכיסאותיהם - ולא עונים".


נועם שליט. "גלעד, החזק מעמד עוד קצת, סבלת די והותר" (צילום: גיל יוחנן)

 

שליט פנה ישירות לבנו, שבחודש הבא ימלאו ארבע שנים לנפילתו בשבי, וקרא לו להחזיק מעמד. "אני מבטיח לך, גלעד בננו היקר, שלא נתעלם מזעקתך החרישית שמהדהדת באוזנינו, ולא ניתן לך עוד הרבה זמן לקרוא לנו. אם אתה שומע אותי מכאן, החזק עוד קצת מעמד במלחמת ההישרדות היומיומית שלך. אני מבטיח לך שנדאג להשיג לך את חירותך שנשללה ממך לפני ארבע שנים. סבלת די והותר".

 

"רצינו להמחיש את מה שעובר על גלעד כבר 203 שבתות", הסבירה אחת מיוזמות האירוע, שירלי תלמי, את ההחלטה להציב לחם יבש ומים על השולחן. "זו הסיבה שהצגנו את הסמל של 'לחם צר ומים לחץ', כדי שיובן שכל יום שעובר עליו בשבי הוא בלתי נסבל".


משתתפים באירוע המחאה. "כל יום בשבי - בלתי נסבל" (צילום: גיל יוחנן)

 

באירוע נשאו דברים גם פדויי השבי חזי שי, יוסקה גרוף ואורי איינהרט, שתיארו את הקשיים שחוו במהלך תקופת השבי. כן

דיברו בני משפחות שכולות בהן, מיקי גולדווסר - אמו של החייל אודי גולדווסר ז"ל, והאחות השכולה טל כפיר-שור. קציני מילואים שהשתתפו באירוע הזכירו כי ראש הממשלה אחראי באופן אישי לשחרור חייל שבוי שלחם בשליחותו, וגם האמן בן ארצי הגיע - ושר לכבוד החייל החטוף.

 

במהלך כל השבת מתכוונים הפעילים להישאר באוהלים סמוך לאוהל המחאה בירושלים, במה שכינו "שבת שבי" להזדהות עם גלעד.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 14/05/2010 22:34

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיקי גולדווסר. הגיעה לתמוך
צילום: גיל יוחנן
מתוך האירוע. "הזעקה החרישית מהדהדת באוזנינו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים