שתף קטע נבחר

יוניברסל מודה: אי אפשר לעצור את שיתוף הקבצים

חברת המוזיקה הגדולה בעולם מודה לראשונה כי התעשייה אינה מסוגלת לעצור את מורידי ומשתפי הקבצים, וכי הבעיה נמצאת ברמת התודעה של הגולשים - אך עדיין לא מרימה ידיים

יוניברסל, חברת התקליטים הגדולה בעולם מודה לראשונה כי הקרב נגד שיתוף קבצים והפצה פיראטית של שירים ברשת הוא קרב אבוד, כך נכתב באתר ה-BBC.

 

פרנסיס קילינג, בכיר בחברה, אמר היום (ו') כי חברות המוזיקה לא יכולות לעצור בעצמן את משתפי הקבצים, וכי לא הגיוני להגדיר זאת כיעד, אולם ישנן דרכים אחרות: "להפוך את שיתוף הקבצים לדבר שאינו מקובל חברתית? זה אפשרי, ולכך שואפות חברות המוזיקה ברחבי העולם", אמר.

 

למה לשלם כשאפשר להוריד

לראייתו, בעיית הפיראטיות מושרשת עמוק, ברמת התודעה של לקוחותיו הפוטנציאליים. הבכיר אמר כי בשווקים רבים אנשים לא רואים צורך לשלם על מוזיקה, כשניתן פשוט להוריד אותה בחינם. "שווקים אלו נמצאים במצב בו תעשיית המוזיקה שלהם תקלע לבעיה חמורה אם לא יתבצעו שינויים", הוסיף.

 

קילינג, אשר חברתו מיצגת אמנים מפורסמים כמו ליידי גאגא, אמינם ואחרים, אמר את הדברים בכנס המוזיקה Great Escape שנערך השבוע בברייטון.

 

מאבק מורכב וממושך

שיתוף קבצי מוזיקה ושימוש פיראטי בהם מדירים שינה מעיני חברות המוזיקה הגדולות, אשר נלחמות בתופעה בכל החזיתות. רק בחודש שעבר אושר חוק בבריטניה אשר גוזר עונשים על משתפי קבצים סדרתיים.

 

גם בישראל ישנה פעילות של חברות התקליטים שנועדה לצמצם שיתוף קבצים, ובעבר נסגרו אתרים אשר איפשרו הורדת שירי אמנים ישראלים. עם זאת, ישנה עוד דרך ארוכה מאוד עד למצב בו שיתוף קבצים להפוך למשהו שאינו מקובל חברתית, בשל הנוחות, הנגישות והחיסכון שבו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Gettyimages Imagebank
מעדיפים להוריד ולא לקנות. אילוסטרציה
צילום: Gettyimages Imagebank
מומלצים