שתף קטע נבחר

הושקה מקלדת עברית ל-iPad

התוכנה השימושית נכתבה על ידי מפתח ישראלי. אמנם לא מדובר במקלדת רשמית, והיא בתשלום סמלי - אך היא עושה את עבודתה נאמנה. בדקנו

ה-iPad אומנם עדיין לא הושק בישראל באופן רשמי אך כבר כיום מסתובבים בישראל אייפדים רבים. המכשיר אמנם תומך בהצגת עברית, אך לצערם של הלקוחות – אין מקלדת עברית בגרסה האחרונה. תוכנה שכזו היתה צפויה להיות מושקת רק בסמוך לתחילת המכירה הרשמית של המחשב בישראל.

 

אתמול (ו'), פרסם האתר iPhoneil כי שוחררה מקלדת בעברית. התוכנה פותחה על ידי תום ציקל, שיצר בעבר את המקלדת ל-iPhone. את התוכנה ניתן להוריד רק לאחר פתיחת המכשיר להתקנת תוכנות צד שלישי דרך חנות ה-Cydia. עלותה 7.99 דולרים - מחיר סביר ומשתלם לבעלי המכשיר.

 

פיתוח ללא מכשיר

כשנשאל על ידי ynet מה הניע אותו לפתח את התוכנה, ענה המתכנת: "כשהבנתי שהאייפד יוצא בלי תמיכה מובנית בעברית, חשבתי שזה יהיה אתגר. התחלתי לעבוד על הפרוייקט אחרי שהאייפד יצא רשמית בחו"ל, מכיוון שלא היה לי מכשיר אמיתי לנסות עליו, אז ישבתי עם סימולטור שלו והתחלתי לנסות להבין מהי הדרך הטובה ביותר לבנות את המקלדת".

 

"אחרי כמה לילות ארוכים הצלחתי להגיע להדגמה הראשונית ושמתי באתר שלי תמונה שהדגימה את המקלדת. ההיענות היתה גדולה מאוד. השבוע חבר הביא לי את המכשיר שלו ותוך ימים ספורים הצלחתי לסיים את התוכנה".

 

התקנה

התקנת המקלדת פשוטה וידידותית מאוד, אך מצריכה שהמכשיר יהיה פתוח  באמצעות פריצת ה-Spirit שיצאה החודש. רכישת התוכנה מצריכה חשבון פעיל ב-Paypal והתשלום הוא דרך חנות ה-Cydia - חנות אלטרנטיבית לתוכנות צד שלישי עבור מוצרי אפל.

 


 

ממשק ותפעול

המקלדת בעברית מעוצבת בצורה תואמת למקלדת QWERTY רגילה ועיצובה זהה לזה של המקלדת האנגלית המקורית של האייפד. ההבדלים היחידים הם מיקומי הנקודה והפסיק, שמהחל הימני התחתון של המקלדת עברו לחלקה השמאלי העליון - לא שינוי שמשפיע על חוויית השימוש.

 

עוד בנושא: iPad - הסקירה המלאה

 

נוח מאוד להקליד בה, והיא תומכת בכל התוכנות של המכשיר, לרבות מעבד התמלילים (Pages), תוכנת בניית המצגות (Keynote) והגיליונות האלקטרוניים (Numbers) של אפל.

 

החסרון הבולט היחיד של המקלדת הוא המחסור ביישור לימין. בשלב זה עדיין לא תוקן באג טכני זה, שמקורו במבנה מערכת ההפעלה של אפל.

 

לדברי המפתח, הדבר צפוי להיפתר בימים הקרובים. יש לציין שהעברית למכשיר פועלת בצורה מצויינת כאילו הייתה מובנית במכשיר וסוף כל סוף גורמת לאייפד להיות שמיש בצורה אולטימטיבית גם עבור הצרכן הישראלי.

 

התוכנה מאפשרת כתיבת מסמכים, הודעות מייל והתכתבות בתוכנות מסרים מיידים בצורה נוחה מאוד.

 

יישום נוח ומשתלם

אין ספק שהמקלדת העברית משדרגת את חווית המכשיר לאין ערוך. תמחורה אחראי ומתשלם: כשהושקה בעבר תוכנת מקלדת בעברית ל-IPhone , התלוננו הלקוחות כי מחירה,200 שקלים ויותר, הוא גבוה מדי – ואם היה עומד על כחמישים שקלים, לדוגמה, היו ממהרים לרכוש אותה.

 

עתה יכולים בעלי ה- iPad ליהנות באופן מלא ממהפיכת הטאבלט המתקרבת ובאה, מבלי לחכות לשיווק הרשמי של המכשיר בישראל.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נוחה וזולה. מקלדת האייפד בעברית
צילום: עומרי לוי
מומלצים