שתף קטע נבחר

נתניהו התערב: לתת לאב ההומו לחזור עם הילדים

אחרי ששופט סירב לאפשר את הליך בדיקת האבהות והשאיר את דן גולדברג עם תאומים קטנים בהודו, ראש הממשלה התערב בעקבות הסערה הציבורית: "פניתי לשר הפנים, צריך להביא אותם לארץ". ישי התחמק: בטיפול הגורמים המוסמכים

גם ראש הממשלה התערב, והאב ההומו יוכל בקרוב לשוב עם ילדיו מהודו - בדיוק ביום בו הודיעה הפרקליטות כי לא תתנגד לכך. בנימין נתניהו אמר הערב (יום ב') במליאת הכנסת שביקש משר הפנים, אלי ישי, לאפשר לדן גולדברג לחזור ארצה עם התאומים שנולדו לו מהאם הפונדקאית.

 

במהלך דיון במליאה אמר חבר הכנסת מאיר שטרית: "כמי שהיה שר פנים, אין שום הצדקה לאי הכנסתם לארץ, אם הייתי שר פנים הייתי פועל להשבתם ארצה בתנאי שיעברו בארץ בדיקת DNA".

 

ראש הממשלה נתניהו השיב ממקום מושבו: "היום בבוקר פניתי לשר הפנים וביקשתי ממנו לפתור את הסיפור בכפוף לחוק ולהביאם לישראל. צריך להביא אותם לארץ".

 

מקורביו של השר ישי אמרו כי הבוקר התקיימה פגישה במשרד ראש הממשלה בין נתניהו לשר הפנים, בה ביקש נתניהו לנסות לסיים את הפרשה. בתגובה ענה ישי כי "הנושא מטופל על ידי הגורמים המקצועיים וכשהנושא יגיע לשולחנו - אם לא ייפתר קודם - הוא יבחן את הסוגייה".

 

כמעט חודשיים בלי חיסונים

גולדברג ושני ילדיו הקטנים, איתי ולירון, שנולדו לאם פונדקאית, תקועים כבר כמעט חודשיים בהודו, לאחר ששופט בית המשפט לענייני משפחה בירושלים, פיליפ מרכוס, דחה את הבקשה לבצע בדיקת אבהות - הליך שאושר פעמים רבות בעבר - בטענה של "היעדר סמכות". האב סובל ממצוקה כספית ובשל היעדר המעמד גם לא היה יכול לחסן את התינוקות.

 

מוקדם יותר היום, הודיעה פרקליטות מחוז ירושלים לבית המשפט לענייני משפחה, כי מבחינת המדינה אין כל מניעה לבצע בדיקת רקמות לאב

 התאומים, וזאת מבלי לקיים דיון בעניין. הודעת הפרקליטות ניתנה לאחר שבית המשפט מינה בסוף השבוע האחרון אפוטרופסית לילדים וקבע כי המדינה תודיע בתוך שלושה ימים על עמדתה בעניין זה.

 

ביום ראשון הפגינו כ-30 בני-אדם מול משרד ראש הממשלה בירושלים, בקריאה לאפשר את חזרתו לארץ של דן גולדברג ולהסדיר באופן מיידי את מעמדם של שני ילדיו התאומים. המפגינים הניפו שלטים שעליהם נכתב: "השיבה מהודו - איתי ולירון רוצים הביתה". אחת מהן האשימה כי "אפילו ליגאל עמיר נתנו להביא ילדים, ולנו לא נותנים את הזכות הבסיסית הזאת". 

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתף רונן מדזיני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. "לפתור את הסיפור"
צילום: גיל יוחנן
דן גולדברג והתאומים
מומלצים