שתף קטע נבחר

חרדים הציתו אש וחסמו את כביש 1: "תג מחיר"

להזזת הקברים הצטרף מעצר חשוד בחטיפת גופה, והאש בירושלים שוב בערה. המתפרעים גם יידו אבנים לעבר שוטרים. באשקלון נעצרו 14 חרדים שצעקו קללות מול ביתו של מנהל בית-החולים ברזילי

אין שקט בירושלים - וגם לא באשקלון: כ-200 חרדים הבעירו הערב (יום ב') כמה פחי אשפה באזור כיכר השבת בבירה. מאוחר יותר חסמו עשרות מפגינים את כביש מספר 1 בתוך העיר, לפני שפונו. שם איש לא נעצר - אבל באשקלון עיכבה המשטרה לחקירה 14 חרדים החשודים שהפגינו מול ביתו של מנהל בית החולים ברזילי, ד"ר שמעון שרף, קיללו, צעקו ונמלטו.

 

המשטרה בירושלים גם דיווחה כי מפגינים זרקו אבנים לעבר שוטרים, שהתפרסו באזור רחוב שבטי-ישראל כהיערכות להתפרצות האלימות. החרדים מוחים על הזזת הקברים בבית החולים ברזילי באשקלון ועל מעצרו של גבר החשוד בחטיפת גופת צעירה.

 

עוד בבירה, הוצת שדה קוצים מאחורי הפנימייה של ישיבת מיר. כבאים סיפרו ל-ynet כי השריפה כובתה כעבור זמן קצר, וחרדים שנראו עוזבים את המקום אמרו כי מדובר ב"תג מחיר" בעקבות פינוי הקברים. "נמשיך להילחם כדי לעצור את ההריסות", הם אמרו.

 


הבעירו אשפה בירושלים, הערב (צילום: נועם מושקוביץ)

 

בשל המהומות, העימותים והפגיעה בעובדי עירייה - החליטה אמש עיריית ירושלים להפסיק את השירותים לכמה משכונות החרדים. בעקבות כך, הודיע ח"כ דוד אזולאי, יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה, שיכנס דיון בעניין "הענישה הקולקטיביטית" כלפי האוכלוסייה החרדית. "יש להמשיך ולתת

 שירות לרוב האזרחים שאינם אשמים בהפרות סדר של קומץ אנשים". היום פורסם ב-ynet כי הנזק ממעשי החרדים עומד על מיליון שקל

 

במקביל, התייחס גם מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, למהומות. בצהריים הוא אמר כי במהלך גל המהומות האחרון נעצרו 105 חשודים והוסיף כי "המשטרה, כגוף אוכף חוק, נחושה למלא אחר החלטות הממשלה באופן המקצועי ביותר, ותוך צמצום ההפרעה לשגרת החיים של הציבור שומר החוק בישראל. היא עושה זאת תוך הקפדה על האיזונים העדינים הנדרשים בחברה הישראלית".

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתף שמוליק חדד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האש בירושלים, הערב
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים