שתף קטע נבחר

השופט הסכים לבדיקה, האב יחזור עם ילדיו מהודו

השופט פיליפ מרכוס, שהחלטתו לעכב מחו"ל אב הומוסקסואל עם תאומים צעירים עוררה סערה, אישר לערוך את הבדיקה הנחוצה - דן גולדברג והתינוקות בדרך הביתה. אחיו שמע על כך מ-ynet: "זה ייקח שלושה שבועות"

השופט הפך את החלטתו, והאב ההומוסקסואל יחזור בקרוב לארץ: השופט פיליפ מרכוס, שעיכב עריכת בדיקה להוכחת אבהותו של דן גולדברג, הורה אמש (יום ב') לקיים את הבדיקה. בכך נסללה הדרך לשובם של גולדברג ושני התאומים הקטנים, שנתקעו בהודו.

 

השופט מרכוס כתב בהחלטתו: "לאחר שבית המשפט המחוזי קבע כי לבית משפט לענייני משפחה יש את הסמכות להורות על נטילת דגימה על-פי נוהל חו"ל מהקטינים, ולאור הודעות פרקליטות המחוז שהמדינה אינה מתנגדת לכך, והודעת האפוטרופוס - כי לדעתה הדבר יהיה לטובת הקטינים - אני מאשר את ביצוע הבדיקה על-פי נוהל חו"ל".

 

לפי נוהל חו"ל, מועברות דגימות DNA לישראל כאשר מתעורר צורך בבדיקת רקמות לצורך הוכחת קשרי משפחה. כעת הדגימה אמורה להילקח על ידי נציג של הקונסוליה הישראלית בהודו, ותועבר בדואר דיפלומטי לבית החולים שיבא בתל השומר.

 

אחיו של האב: שמח שהאיוולת נגמרה

כבר קרוב לחודשיים נמצא דן גולדברג במומבאי שבהודו עם זוג ילדיו התאומים איתי ולירון, שנולדו מאם פונדקאית. מרכוס, שופט בית המשפט לענייני משפחה בירושלים, פסק תחילה - באופן חריג - שאין לו סמכות ולכן דחה את הבקשה. בהמשך, בית המשפט המחוזי החזיר את הסוגיה לפתחו.

 

צחי שקד, אחיו של דן גולדברג, קרא ב-ynet על ההחלטה. "אני שמח כל כך שהאיוולת נגמרה", אמר בתגובה. "רק בעוד שלושה שבועות דני יגיע לארץ כי זה הזמן שעורך לעשות את הבדיקה הזאת ולקבל את התוצאות, ונשמח מאוד לקצר את הזמן הזה, כי נענשנו מספיק מבלי צורך". הוא הוסיף כי בארץ התהליך יהיה הרבה יותר קל כי "פה אפשר לקרוא לשר הפנים שיזרז את העניינים".

 

מוקדם יותר אתמול הודיעה פרקליטות מחוז ירושלים לבית המשפט לענייני משפחה, כי מבחינת המדינה אין כל מניעה לבצע בדיקת רקמות לאב התאומים, וזאת מבלי לקיים דיון בעניין. הודעת הפרקליטות ניתנה לאחר שבית המשפט מינה בסוף השבוע האחרון אפוטרופסית לילדים וקבע כי המדינה תודיע בתוך שלושה ימים על עמדתה בעניין זה.

 

החלטת השופט עוררה זעם וביום ראשון נערכה הפגנה מול משרד ראש הממשלה בירושלים, בקריאה לאפשר את חזרתו לארץ של דן גולדברג ולהסדיר באופן מיידי את מעמדם של שני ילדיו התאומים.

 המפגינים הניפו שלטים שעליהם נכתב: "השיבה מהודו - איתי ולירון רוצים הביתה". אחת מהן האשימה כי "אפילו ליגאל עמיר נתנו להביא ילדים, ולנו לא נותנים את הזכות הבסיסית הזאת".

 

אתמול התייחס ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לנושא ואמר בכנסת: "היום בבוקר פניתי לשר הפנים וביקשתי ממנו לפתור את הסיפור בכפוף לחוק ולהביאם לישראל. צריך להביא אותם לארץ".

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 17/05/2010 23:01

 

בהכנת הידיעה השתתפה ענת שלו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דן גולדברג והתאומים. "סוף לאיוולת"
השופט פיליפ מרכוס
צילום: בוצ'צו'
מומלצים