שתף קטע נבחר

השתזפו בחוף, שוטרים שפכו להם את הבירות

חוק האלכוהול החדש נאכף: יס"מניקים פשטו על חוף ירושלים בתל-אביב, והורו לחבורת צעירים עם קעקועים וראסטות לשפוך את בקבוקי הבירה. "היה חשש לסדר הציבורי", הסבירו

אם משתזפים לא שותים - את הכלל החדש הזה למדו על בשרם כמה צעירים שבילו בשעות הצהריים (יום ו') בחוף ירושלים בתל-אביב, והופתעו מאוד מפעילות שוטרי היס"מ שהגיעו לחוף. השוטרים שפכו בקבוקי בירה שהיו בידי הצעירים, במסגרת מדיניות המשטרה לאכוף את החוק החדש האוסר על שתיית אלכוהול במקומות פתוחים.

 

לאחרונה נכנס לתוקפו החוק, שבין היתר אוסר על קטינים להסתובב עם משקאות משכרים בכלל, ומאפשר למשטרה שיקול דעת במתן אישור לשתיית משקאות אלכהוליים גם לבגירים, כשהדבר נעשה שלא במקום סגור. ברגע ששוטר חושש שבמקום מסוים רמת האלכוהול עלולה להביא להפרעת הסדר הציבורי, בסמכותו לדרוש מאותו אדם לזרוק את הבקבוק.

 

זה בדיוק מה שקרה בשעות הצהריים בחוף ירושלים. שוטרי יס"מ הבחינו בקבוצת משתזפים, סביב גיל 24,

 שהחזיקו בקבוקי בירה פתוחים - כמו מבלים אחרים בחוף - וביקשו מהם להפסיק לשתות. הפרה של הסדר הציבורי לא הייתה, אבל מי שמכיר את דפוסי הפעולה של המשטרה, עשוי למצוא את הסיבה להתמקדות השוטרים דווקא בקבוצה זו, בריבוי הקעקועים והראסטות בקרב יושביה.

 

"אמרנו להם 'תגידו לנו מה זה החוק הזה, כי לא שמענו עליו בכלל'", סיפר ל-ynet אחד מהם. "הם באו אלינו, אמרו 'תשפכו את הבירה'. לא שפכנו, ואז הם עשו סיבוב, חזרו, ואמרו לנו - 'אם אתם רוצים לראות את החוק כתוב - תבואו לתחנה'".

 

"חשבתי שזו מתיחה"

במשטרת מחוז תל אביב הכירו את האירוע. "השוטרים הזהירו קודם לכן את אותם מבלים", נמסר מלשכת דובר המחוז, "אולם לאחר שאלה לא שמעו לדברי השוטרים הם שפכו את המשקאות מתוך שיקול דעת שהדבר יכול לגרום להפרת הסדר הציבורי". במשטרה הסבירו כי "זה מספר שבועות מנסה המשטרה לקיים את הוראות החוק, תוך התחשבות בסיטואציות שונות בהן מבלים אנשים".

 

נעה, תושבת תל אביב בת 27 שהייתה עדה לאירוע, סיפרה כיצד זה נראה מהצד: "ישבנו עם בקבוקי בירה, ולידינו ישבו כמה צעירים עם צידנית. פתאום ראינו שני שוטרי יס"מ שלוו במשמר החופים. הם אמרו להם שלום והורו להם לשפוך את הבירות על החול, כי חוק האלכוהול נכנס לתוקף. הם לא הבינו מה הם רוצים מהם. אני הייתי בטוחה שמדובר במתיחה, אבל הם המשיכו להרצות להם, עד שהם שפכו את תוכן הבקבוקים".

 

הצעיר מהקבוצה הראשונה מלא כעס על המשטרה: "יש קהל קטן שנוהג שיכור ודוקר מחוץ למועדונים ואונס, אז נטפלים לאוכלוסיה שלמה. במקרה נפלו עלינו. בא מישהו אחר כך ושאל אותנו אם באמת אמרו לנו לשפוך את האלכוהול, והיה בשוק טוטאלי. אני בטוח שהיס"מניק שבא אלינו, בעצמו חוזר אחרי העבודה ויושב מחוץ לבית עם החברים שלו על ספסל עם בירה".

 

"בזמן שזה קרה, הבנו שאנחנו נהיה הבאים בתור", מוסיפה נעה, שמדגישה כי לא הייתה כל הפרה של הסדר הציבורי. "אז סיימנו את תכולת הבקבוקים שלנו. הם פנו אלינו וביקשו גם מאיתנו לשפוך את הבירה. הינהנו ואמרנו שבדיוק גמרנו אותה. אני המומה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוף הים בתל אביב (ארכיון)
צילום: דלית שחם
מומלצים