שתף קטע נבחר

שבדיה: הנסיכה רוצה חתונה "סקסיסטית"

הנסיכה ויקטוריה ביקשה מאביה ש"ימסור אותה" בחתונתה בחודש הבא והכעיסה את הכנסייה השבדית הנושאת את נס השוויון בין בני הזוג

הוליווד מטביעה את חותמה גם על בית המלוכה השבדי: יורשת העצר השבדית, תינשא בחודש הבא לבחיר ליבה, דניאל ווסטלינג. החתונה המרהיבה תיערך לפי כמעט, כל כללי הטקס. לפי המסורת השבדית, הכלה והחתן צועדים זו לצד זה לעבר החופה, אולם עיתון הטלגרף הבריטי פרסם אתמול (ו') כי הנסיכה רוצה שאביה, המלך קרל גוסטב ה-16, ילווה אותה בכניסתה לכנסייה, וימסור אותה לבחיר ליבה.

 

החלטתה של ויקטוריה גרמה לראש הכנסייה השבדית, הארכיבישוף אנדרס ויירד, לחרוג מדרכו ולפרסם הודעה רשמית בה הביע את התנגדותו לאימוץ "מנהג אנגלו-סקסי" שכזה. "להימסר היא תופעה חדשה המתרחשת מדי פעם בכנסייה השבדית. אני לרוב ממליץ לא לפעול בצורה כזו, כיוון שטקס הנישואין שלנו ברור מאוד בעניין שוויונה של הרעיה. הזוג יודע מה עמדתי בנושא", כתב הארכיבישוף.

 

אחת מעשר כלות שבדיות מבקשת שיימסרו אותה לבעלה, אולם הכנסייה חוששת שחתונה מלכותית בסדר גודל כזה - הראשונה זה 34 שנים - תצית אופנה לא רצויה במדינה שחרטה על דגלה את נושא השוויון בין המינים.

 

כלות מודרניות מושפעות מהחתונות המוצגות בסרטים הוליוודיים, אמרה הכומר אניקה בורג. "אני חושבת שזה מצער שמי שעתידה לעמוד בראש המדינה השבדית בחרה לנהוג בצורה המנוגדת למסורת השבדית. הרעיון של הזוג שנכנס לכנסייה יחד מסמל את העובדה שהגבר והאשה נכנסים למוסד הנישואין מרצונם החופשי", הוסיפה בורג.

  

מהארמון נמסר בתגובה כי החלטתה של הנסיכה ויקטוריה היא סמלית. "יש לזה מימד גדול יותר. זה לא אב שמוסר את בתו לגבר אחר, הסמליות היא שהמלך מוביל את יורשת העצר לחופה - ולאדם שמקובל עליו", אמרה דוברת מטעם הארמון.

 

 

חשוב לציין כי עם כל הכבוד לכוחו של הקולנוע האמריקני, לצעד של ויקטוריה יש תקדים מלכותי מצד דודתה. את אחותו של המלך גוסטב, הנסיכה מרגרטה, מסר ב-1964 סבה, גוסטב אדולף השישי, כשהיא נישאה לג'ון אמבלר הבריטי.

 

החתן המיועד הוא מאמן כושר אישי ובעל מכון כושר, שלאחר החתונה יישא את התואר "הנסיך דניאל, דוכס וסטרגוטלנד". אולם אם ווסטלינג רוצה לזכות בתואר, עליו להישאר נאמן - אחותה של ויקטוריה, הנסיכה מדליין, הודיעה בחודש שעבר על ביטול אירוסיה לבן זוגה לאחר שגילתה כי בגד בה עם צעירה נורבגית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ויקטוריה ודניאל: לא יצעדו יחד
צילום: AP
מומלצים