שתף קטע נבחר

זהירות: מאחורי הישבנים בפייסבוק עומד וירוס

קיבלתם קישור לחתיכות על חוף הים עם צילום של ישבן? מדובר בוירוס אשר מפיץ את עצמו בקרב הגולשים. כדאי להסיר ולא להקליק

וירוס פייסבוק חדש מופץ על קירות של חברים באתר, כולל גולשים ישראלים. מדובר בתמונה של ישבן המלווה בקריאה לצפות ב"חתיכות על חוף הים" שהופצה בסוף השבוע ברשת החברתית.


 

בקישור נכתב this is hilarious! lol Distracting Beach Babes (HQ) Length: 5:32″". לקישור מצורפת פניה אישית בשמו של בעל הפרופיל, ונראה כאילו מדובר בקישור לסרט ווידאו, אולם לחיצה עליו מובילה להורדת וירוס למחשב, על פי דיווח של אתר Mashable. עם זאת, לא דווח מה בדיוק הפגיעה במחשב.

 

ההודעה מגיעה, לכאורה מחבר מוכר ברשימה. אולם החברים שלכם לא מנסים להדביק אתכם בוירוס, שככל הנראה שולח מפיץ את עצמו באמצעות גולשים שלחצו ונפגעו בעצמם, או כאלה שחשבונם נפרץ בצורה זו או אחרת.

 

הפצת וירוסים במייל ובפייסבוק הינה תופעה שכיחה. לאחרונה הופץ קישור המבטיח שמדובר ב"הסרטון הלוהט של סער ואיילה שהאח הגדול לא רצה שתראו", אולם היה מדובר בנסיון לגנוב סיסמאות לפייסבוק.

 

מה עושים?

במקרה שקיבלתם קישור כזה יש להצביע עלי באמצעות העכבר בעמוד הפרופיל שלכם וללחוץ על "הסר" או "Remove". אם הקלקתם והורדתם ונפגעתם מהוירוס - מומלץ מאוד להריץ בדיקת וירוסים על המחשב, וכן לשנות את הסיסמה לפייסבוק.

 

כדאי גם לעדכן את החבר שממנו "נשלח" הסרטון האמור, שכן ייתכן שחשבונו נפרץ וכדאי שיחליף בעצמו את הסיסמה.

 

ככלל, אנו ממליצים להתייחס בחשדנות לסרטונים וקישורים "מפתים" אשר מקורם בפייסבוק, בשל ריבוי מקרי פישינג, הפצת וירוסים ועוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים