שתף קטע נבחר

השרים אישרו לשלול אזרחות למרגלים נגד ישראל

הצעת החוק קובעת כי לבית משפט או לרשות מנהלית תהיה סמכות לבטל את אזרחותו הישראלית או לשלול את מעמד תושב הקבע של אדם שעסק בריגול עבור ארגון טרור. יוזם החוק, ח"כ רותם: "יש להרתיע כל אדם מלהשתתף או לסייע לכל ארגון טרור"

ריגלת נגד ישראל? החזר את תעודת הזהות הכחולה: ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום (א') את הצעת החוק של ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו), לפיה לבית משפט או לרשות מנהלית תהיה סמכות לבטל את אזרחותו הישראלית או לשלול את מעמד תושב הקבע של אדם שעסק בריגול עבור ארגון טרור. לפי ההצעה, שלילת המעמד תיעשה בכפוף לתיאום עם משרד המשפטים.

 

מטרת הצעת החוק הינה להרתיע כל אדם מלהשתתף או לסייע לכל ארגון טרוריסטי באשר הוא, בסיוע או בביצוע פעולות חבלניות, באופן ישיר או עקיף נגד מדינת ישראל או תושביה ולשלול את זכאותו לקצבה, מענק, תמיכה, שכר או סיוע כלכלי הניתנים על-ידי המדינה.

 

הצעת החוק באה על רקע מעורבותם בשנים האחרונות של תושבים בעלי אזרחות ישראלית, בפגיעה במדינה על ידי מעשי ריגול. מטרת החוק, לדברי ח"כ רותם, להדגיש כי הקשר בין הזכות לאזרחות ישראלית ונאמנות למדינה הוא קשר בלתי ניתן לניתוק. הוא הוסיף כי מטרת ההצעה היא "להרתיע כל אדם מלהשתתף או לסייע לכל ארגון טרור באשר הוא".

 

ההצעה הוגשה לאחר שחבר הכנסת לשעבר, עזבי בשארה, נמלט מהארץ,

לאחר שנחקר כמה פעמים בחשד כי סייע לחיזבאללה במתן מידע במהלך מלחמת לבנון השנייה. כתב האישום נגדו לא הוגש מעולם - ומאז שהסתלק הוא שב ותוקף את מדיניות ישראל בראיונות ובהופעות פומביות.

 

בחודש ספטמבר קבע בג"ץ כי בשארה ימשיך לקבל את דמי הגמלה החודשיים המשולמים לו בתור חבר כנסת לשעבר. נשיאת בית המשפט העליון, דורית בייניש, והשופטות מרים נאור ועדנה ארבל, דחו את עתירתו של ח"כ דני דנון, שביקש לשלול את אזרחותו של בשארה. השופטות טענו כי המהלך החוקתי טרם הושלם ולכן אין באפשרותן כרגע להתערב.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ רותם. להרתיע
צילום: גיל יוחנן
מומלצים