שתף קטע נבחר

"ירושלים תהפוך לבירה הכלכלית של ישראל"

שר התחבורה וראש עיריית ירושלים חשפו הערב (א') את תכנית 8 מיליארד השקלים לפיתוח תחבורה בבירה, תוך שהשר כץ מבטיח כי יעביר את המרכז הכלכלי מתל אביב לירושלים

ממשלת ישראל ומשרד התחבורה ישקיעו שמונה מיליארד שקלים בחמש השנים הקרובות, בפיתוח תחבורה בירושלים. על הפרק: ארבעה מסלולי רכבת קלה חדשים, כניסה נוספת לעיר, והארכת מסלולי אוטובוסים מהירים. ולמרות האכזבות שצברו הירושלמים בעבר ובהווה, כמו במקרה פרויקט הרכבת הקלה שעדיין לא הסתיים, לא חוששים שר התחבורה ישראל כץ, וראש עיריית ירושלים ניר ברקת, להתחייב בפני הציבור: השלב השני במערכת הסעת ההמונים, יסתיים תוך חמש שנים בלבד.

 

 


רכבת קלה. האם תושבי העיר עומדים בפני חמש שנים נוספות של עבודות? (AP)

 

הערב (א') חשפו שר התחבורה וראש עיריית ירושלים, את תכנית פיתוח התחבורה בעיר בשנים הקרובות. במעמד החגיגי אמר שר התחבורה: "אפשר לכתוב ספר: 'איך לא לעשות רכבת'. למדנו מניסיון העבר, על מנת להביא תועלת, ולכן נעשה הכל כדי להשיג את היעד. במשך 63 שנים, מדינת ישראל וממשלותיה לא הצליחו להקים תשתית חיבור תחבורתית לירושלים. בעוד ירושלים היא הבירה השלטונית, הפכה תל אביב לבירה העסקית. ההשקעות בתשתיות המתוכננות בחומש הקרוב, יהפכו את ירושלים מבירת ישראל, לבירה הכלכלית והתחבורתית של המדינה".

 

נדב מרוז, יושב ראש תכנית האב לפיתוח ירושלים, פרט את עיקרי התכנית, במסגרתה יושקעו שלושה מיליארד שקלים במערכות הסעת המונים וברכבת הקלה. ואלה עיקרי התכנית:

  • הקו האדום (הקו הראשון המתוכנן של הרכבת הקלה, ר.מ) יוארך מצפון עד לנווה יעקב, ומדרום לצומת אורה-קרית מנחם, בדרך לכיוון בית החולים הדסה עין כרם.
  • יפתח קו חדש בשם הקו הירוק, אשר יחבר בין הקמפוסים האקדמיים הר הצופים, וגבעת רם של האוניברסיטה העברית, תוך שהוא עובר במרכז העיר.
  • שר התחבורה אמר כי יקדם קו רכבת קלה שיגיע עד הכותל המערבי.
  • פתיחת כביש 16, כציר כניסה נוסף לעיר. הכביש יצא מצומת מוצא, ויתחבר לשכונת גבעת שאול והר הרצל. כך מקווים המתכננים להתגבר על הפקקים הרבים בכניסה לעיר.
  • צומת מוצא, עצמו אשר גבה קורבנות רבים בגלל "עיקול המוות" החד, ייבנה מחדש על-ידי הקמת גשר.
  • חמישה מיליארד שקלים יושקעו בפיתוח כבישים נוספים, כשהחשוב בהם - הארכת כביש בגין משכונת גילה עד לשכונת פסגת זאב בצפון העיר.

פורסם לראשונה 23/05/2010 23:23

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עובדים על הרכבת הקלה - איך יבוצעו העבודות על שאר הקווים?
צילום: AP
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים