שתף קטע נבחר

נאום אחמדינג'אד הופרע; "אנחנו רוצים עבודה"

באקט מחאתי נדיר, הופרע נאומו של נשיא איראן בפני מאות אזרחים בעיר הדרומית חורמשהר, שבה מרבית התושבים הם בני המיעוט הערבי. אחמדינג'אד דיבר על הניצחון במלחמת איראן-עיראק, אך התושבים התעניינו ב-25 אחוזי אבטלה

נאומו של נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, בעיר הדרומית חורמשהר הופרע הבוקר (יום ב') בצעקות על-ידי מפגינים זועמים הדורשים עבודה. אחמדינג'אד המשיך בנאום והשיב למפגינים כי ממשלתו "עובדת למענכם ובעזרת האל תעקור מן השורש את האבטלה בקרב הצעירים בעיר ובאזור".

 

אחמדינג'אד הגיע לעיר הנמצאת כ-625 ק"מ מהבירה טהרן ומאוכלסת ברובה על-ידי המיעוט הערבי, על-מנת לציין את הניצחון במלחמת איראן-עיראק.

 אך למאות האזרחים שהמתינו לו, יש נושאים בוערים יותר על הפרק. זמן קצר אחרי תחילת הנאום החלו הנוכחים לצעוק לעבר נשיא איראן "אנחנו מובטלים". 

 

מדובר במחאה נדירה באיראן, שכן בדרך כלל נאומיו הפומביים של הנשיא מוקפדים ומאורגנים על-ידי המשטר. עם זאת, האינפלציה הגואה והאבטלה הנאמדת בכ-25 אחוז בעיקר בקרב צעירים, גורמים לאי נחת גובר ולביקורת כלפי מדיניותו הכלכלית של אחמדינג'אד, וכל זאת בשעה שהקהילה הבינלאומית שוקל להחריף את הסנקציות המוטלות על הרפובליקה האיסלאמית.

 

אתמול הזהיר מנהיג האופוזיציה, מיר חוסיין מוסווי, כי איראן עומדת בפני משבר כלכלי וכי החרפת הסנקציות הבינלאומיות יפגעו בעם. מוסווי הפנה אצבע מאשימה כלפי ממשלתו של אחמדינג'אד בטענה שהיא זו שגרמה למעצמות המערב לפעול נגד איראן. "בימים האחרונים הועלה נושא העיצומים נגד האומה שלנו", כתב מוסווי בהודעה שפורסמה באתר אינטרנט של האופוזיציה. "למרות שאנו חושבים שהמצב הזה נובע ממדיניות חוץ הרפתקנית וחסרת טקט, אנחנו מתנגדים לכך משום שהיא תשפיע על חיים של אנשים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחמדינג'אד. האבטלה גואה
צילום: רויטרס
מדיניות חוץ הרפתקנית. מוסווי
צילום: AFP
מומלצים