שתף קטע נבחר

נדחתה עתירה נגד איטום "בית יהונתן" בסילואן

לאחר שמיצו את כל הערכאות המשפטיות, דחה בית המשפט באופן סופי את העתירה שהגישו המתיישבים במזרח-ירושלים נגד הצו המורה על פינויים. ככל הנראה, הפינוי יתבצע תוך ימים ספורים

בית המשפט שוב אמר את דברו - האם "בית יהונתן " באמת ייאטם? שופטת בית המשפט לעניינים מנהליים בירושלים, נאוה בן-אור, דחתה בצהריים (יום ג') את בקשתם של דיירי המקום לדחות את יישום הצו המורה על פינוי ואיטום המבנה - ובכך קבעה כי יש להוציאו לפועל באופן מיידי.

 

בעקבות ההתפתחויות של היום, אושר הצו השיפוטי בכל הערכאות המשפטיות. במשטרה הדגישו כבר בעבר כי אנשיה נכונים להעניק סיוע וליווי לפקחים עיריית ירושלים במהלך יישום ההוראה, כשיבואו לאטום את המבנה. ככל הנראה, זה יקרה בימים הקרובים.

 

אנשי העירייה הגיעו כבר לפני כחודש לבית יהונתן וערכו שם מדידות לקראת ביצוע הצו. חלוקת הוראות הפינוי שם בוטלה ממש ברגע האחרון, כשבמקביל החל "להתבשל" בעירייה מהלך שמטרתו להכליל את המבנה בתוכנית הבניין העירונית, שנדחה אף הוא.

 

ההשתהות באכיפת הוראות הצו הביאה בחודשים האחרונים לעימות חריף בין פרקליט המדינה, משה לדור, לראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, שבמהלכה תיאר הראשון את השתלשלות העניינים בפרשה כ"צפצוף מהדהד על הוראות התכנון והבנייה תוך מחדל בוטה בחריפותו" - וגיבה את עמדתו של היועץ המשפטי לעיריית ירושלים, עו"ד יוסי חביליו, שקידם את המהלך לפינוי הבית. 

 

הבניין מונה שבע קומות, שרק שתיים מאושרות על-פי תוכניות המתאר. המתיישבים במקום נכנסו למבנה בשנת 2007, ונתמכים על-ידי עמותת "עטרת כהנים" הפועלת לחיזוק הנוכחות היהודית במזרח-ירושלים.

 

מאיר סוויסה, המייצג את תושבי בית יהונתן, מסר בתגובה כי "אנו מאוכזבים מההחלטה. מדובר בפסק-דין שגוי מיסודו, זאת לאור החלטת בית המשפט העליון שדחה עתירה של חברי-כנסת ממרצ לאטום את הבית באופן מיידי וביטא את הצורך לאזן בין שיקולי הוועדה המקומית וראש העירייה לבין השיקולים המשפטיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פקחים בפתח בית יהונתן. הפעם זה יקרה?
יוסי חביליו. עמדתו התקבלה
מומלצים