שתף קטע נבחר

להשאיר או להחזיר?

כוחות צה"ל השועטים מרחיבים את גבולה של ישראל. האם עלינו לשמור על השטחים החדשים, או להחזירם בהסכם שלום? טקבקו לנו

הקרבות בחזית המצרית ובחזית הירדנית טרם הסתיימו, אולם כבר ברור כי כוחות צה"ל כבשו שטחים ניכרים בסיני ובגדה המערבית. ברחבי העולם כבר נשמעות קריאות להפסקת אש, וחלקן אף דורשות את נסיגת הכוחות לקווים בו עמדו בתחילת השבוע.

 

האם על הממשלה להיענות לקריאות אלו, או שעל צה"ל להמשיך ולהילחם על הרחבת גבולותיה הצרים של המדינה עד לנהר הירדן ולתעלת סואץ? ואולי אף יש לנצל את ההזדמנות כדי להדוף את האיום הסורי מרמת הגולן?

 

הגולש י. ליבוביץ' מירושלים גורס כי יש לעצור את הלחימה, ולסגת מכל השטחים שנכבשו עד כה. "מדינה השלטת על אוכלוסייה עוינת של 1-2 מיליון זרים תהיה בהכרח מדינת ש.ב. השחיתות האופיינית לכל משטר קולוניאלי תדבק גם במדינת ישראל... הרעיון שיש לארץ מסוימת או למקום מסוים "קדושה" מצד-עצמם הוא רעיון אלילי מובהק... הרבנים הטוענים היום לכיבוש השטחים "מנימוקים דתיים" אינם ממשיכי המסורת של אליהו הנביא, אלא של 850 נביאי הבעל והאשרה".

 

לעומתו, כתב לנו הגולש צ.י. קוק מירושלים: "איפה חברון שלנו - אנחנו שוכחים את זה?! ואיפה שכם שלנו - אנחנו שוכחים את זה?! ואיפה יריחו שלנו - אנחנו שוכחים את זה?! ואיפה עבר הירדן שלנו?! איפה כל רגב ורגב? כל חלק וחלק, של ארבע אמות של ארץ ד'?! הבידינו לוותר על איזה מילימטר מהן? חלילה וחס ושלום!".

 

ומה דעתכם? להשאיר או להחזיר? טקבקו לנו!

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מה תחליט הממשלה?
באדיבות אולפני הרצליה
מומלצים