שתף קטע נבחר

צה"ל מוחה: המשט פרובוקטיבי, המצב בעזה טוב

הספינות שאמורות "לפרוץ את המצור" בדרכן לחופי עזה, אך ראש מנהלת התיאום והקישור טוען כי המצב ההומניטרי דווקא הולך ומשתפר: אספקה נכנסת באופן סדיר, ללא הגבלה מלבד חומרים לשימוש הטרור, והאבטלה ירדה לשפל הנמוך זה עשור

בזמן ששמונה ספינות עושות את דרכן לרצועת עזה, כינס הבוקר (יום ד') ראש מנהלת התיאום והקישור, אל"מ משה לוי, עיתונאים ואמר כי אין כל מחסור של ציוד ומזון ברצועה. "המשט המתוכנן לעזה הוא צעד פרובוקטיבי שאין לו מקום בהתחשב בנתונים הקיימים לגבי רצועת עזה, בה המצב ההומניטרי יציב וטוב", אמר וטען כי ישראל מאפשרת הכנסת מוצרים רבים, פרט לאלה העשויים לשמש את חמאס לצורכי טרור.

 

המשט לעזה - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

על פי נתוני מערכת הביטחון, 100 משאיות נכנסות לרצועה מדי יום. בחודשים האחרונים העבירו משאיות אלו, בין היתר, למעלה מ-1,200 טונות תרופות וציוד רפואי, 155 טונות מזון, 2,900 טונות ביגוד והנעלה וקרוב ל-17 מיליון ליטר סולר.

 

במערכת הביטחון מציינים כי אין כל הגבלה על הכנסת ציוד לרצועה למעט חומרים שעשויים לשמש את החמאס לצרכי טרור. "אנחנו לא מכירים מחסור בשום תחום, ומאפשרים להכניס ציוד שונה ואף לייצא מתוך הרצועה תוצרת חקלאית. כמובן שכל מה שעשוי לשמש את החמאס לצורך התעצמותו הצבאית, לא נאפשר להכניס", אמר אל"מ לוי בתדרוך לעיתונאים במעבר ארז.

 

עוד עולה מנתוני מנהלת התיאום והקישור, כי בשנה האחרונה איפשרה ישראל להוציא כ-6,000 פלסטינים מהרצועה לטיפולים רפואיים בישראל ובירדן, ואינה מטילה הגבלות על מכסות מוצרי מזון ותרופות. גורם בטחוני ציין כי לעתים, בחלק מהציוד שמוכנס, יש גם סיכון מחושב, משום שהוא עלול לשמש בנסיבות מסוימות עבור הטרור - אך מתוך רצון לממש פרויקטים של ארגונים בינלאומיים ושל האו"ם, נשקלים לעתים לחיוב גם הכנסת מכשירים חשמליים שונים וחלק ממוצרי בנייה, לרווחת הפלסטינים.

 

עוד טוענים בצה"ל, כי בשנה האחרונה ירד שיעור האבטלה בקרב הפלסטינים ברצועת עזה לשפל שלא היה כמותו עשור. כיום, נטען, עומד שיעור האבטלה על 38%, לעומת 45% לפני מספר שנים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האוניה "מאווי מרמרה" יוצאת מנמל איסטנבול לעזה, השבוע
צילום: רויטרס
מומלצים