שתף קטע נבחר

פורמן שברה את השיא הישראלי בקפיצה לגובה

אלופת ישראל, מעיין פורמן, עברה 1.88 מ' בתחרות הגראנד פרי הראשונה העונה שנערכה בחיפה. שיפרה בסנטימטר את שיאה של אולגה קורקולין, שהחזיק מעמד שמונה שנים

עברה עוד רף. שיא ישראלי בקפיצה לגובה נשים נשבר הערב (ד') בתחרות סבב הגראנד פרי בחיפה, כאשר מעיין פורמן עברה את הרף בגובה של 1.88 מ' ושיפרה בסנטימטר את השיא הישראלי שהוחזק על ידי אולגה קורקולין מאז 2002.

 

האצטדיון בנווה שאנן שבחיפה אירח הערב את אחת מתוך ארבע תחרויות סבב הגראנד פרי, כשהמוקד היה בקפיצה לגובה, שם התפתח קרב אדיר בין פורמן מאגודת מכבי חיפה כרמל לבין דניאל פרנקל ממכבי תל אביב.


פורמן. "כבר שנתיים שאני עובדת על השיא הזה" (צילום: עופר ביידה)

 

הרף עלה לגובה 1.86 מ' ופרנקל היתה הראשונה שעברה, שברה את שיאה האישי והשיגה את הכניסה לסגל הרחב לקראת אולימפיאדת לונדון 2012. פורמן ויתרה על גובה זה והרף עלה ל-1.88 מ'.

 

פרנקל כשלה בכל שלושת הניסיונות שלה, אולם פורמן עברה בניסיון השני ובכך שברה את השיא הישראלי של קורקולין, שהושג לפני שמונה שנים. לאחר מכן עלה הרף ל-1.90 מ', אולם פורמן השאירה משהו לאליפות ישראל שתיערך בסוף יוני.

 

מיד לאחר שבירת השיא, כשהיא אחוזת התרגשות, אמרה פורמן לקהל: "אני כבר שנתיים עובדת על זה, אתם לא מבינים כמה אני מאושרת".

 

הגראנד פרי בחיפה פתח את הסבב שימשיך ב7 ביוני בפנימיית הדסה נעורים, משם ינדוד מזרחה לירושלים (8 ביולי) ובתל אביב ב-12 ביולי. הסבב שמחולק לארבעה מקצועות: ספרינטים, ריצות בינוניות, קפיצות וזריקות.

 

כל אתלט יכול לצבור ניקוד בשלוש מארבע התחרויות בקבוצת מקצועות אחת בלבד. לאחר ארבע התחרויות יחולקו פרסים כספיים בסך כולל של 48 אלף שקל, ובנוסף, כל שיא ישראלי לבוגרים שישבר, יזכה את שוברו בבונוס של 2,000 שקל. ‏

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מעיין פורמן
צילום: אורן אהרוני
מומלצים