שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אור ירוק מהיועץ: עדיפות ליוצאי צבא במשרד החוץ
  היועמ"ש קבע שאין צורך בהחלטת ממשלה כדי לתת עדיפות ליוצאי צבא ושירות לאומי בקבלה לקורס צוערים. כך נודע ל-ynet. המשמעות: כבר מהקורס הבא תיושם הצעת השר ליברמן

  בלי נאמנות, לא תעשו קורס צוערים. ל-ynet נודע כי כבר בקורס הצוערים הבא של משרד החוץ, שייפתח בשנה הבאה, תיושם החלטתו של השר אביגדור ליברמן לתת העדפה למי ששירת בצה"ל או עשה שירות לאומי - בקבלה לקורס שבוגריו ייצגו את המדינה. זאת, לאחר שבלשכת היועץ לממשלה קבעו כי אין צורך בהחלטת ממשלה כדי ליישם את ההצעה הזו.

   

   

  לפני כמה חודשים נחשף ב-ynet, כי בישיבת הנהלה של משרד החוץ העלה ליברמן את ההצעה. בימים האחרונים, העבירה המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, אורית קורן, חוות דעת לפיה אין צורך בהחלטת ממשלה בעניין, ואין מניעה שמשרד החוץ יישם את הצעתו של שר החוץ ללא החלטת ממשלה. בחוות הדעת נכתב: "עמדתנו היא כי אין מניעה כי משרד החוץ יפעל לקידום ההסדר המוצע בהצעת ההחלטה בעניין הנידון, בכפוף למגבלות שצויינו בהצעת ההחלטה".

   

  בכירים במשרד החוץ אומרים כי לנוכח חוות הדעת, ההחלטה תיושם, ולקורס הצוערים יתקבלו אך ורק מי ששירת בצה"ל. ליברמן אמר בהתייחס לנושא, כי "ראוי שמי שמייצג את המדינה יזדהה איתה, יתרום לה מיכולותיו ויכיר אותה על כל רבדיה".

   

  מקורבים לשר החוץ אמרו, כי ליברמן רוצה לעודד גם ערבים וחרדים להתחייב לשירות לאומי, ואז לייצג את המדינה. ליברמן הבטיח כי אם הצעתו לא תעמוד בתקנות משרד החוץ או בסעיפי החוק, תיפעל "ישראל ביתנו" כדי לשנות את החוק.

   

  משרד החוץ הציג את ההצעה כך שהוא לא יסתור את החוק, וכך התאפשר האישור של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ליברמן. המדיניות תיושם כבר בשנה הבאה
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים