שתף קטע נבחר

פרשת המורה המתעללת: האם עוד מורים קשורים?

מעצרו של שי אברמוב, החשוד כמי שהנהיג את כת "איתקה" הדוגלת בחינוך נוקשה ואלים במיוחד, הוארך בשבוע. עורכת דינו: אברמוב הוכה וההודאה הוצאה ממנו בכוח. המשטרה חקרה אנשי עסקים ועובדי הוראה והיי-טק בחשד לקשר לכת

האם מורים נוספים קשורים לכת הדוגלת בחינוך נוקשה ואלים בילדים? זו השאלה שמטרידה כעת את היחידה המרכזית של מחוז מרכז, בעקבות מעצרו אתמול של שי אברמוב, החשוד בהנהגת הכת "איתקה", אליה השתייכה בין היתר המורה שהרעיבה את בנה בן ה-10.

 

בית משפטו השלום ברמלה האריך בצהריים (יום ה') בשבוע את מעצרם של אברמוב ורעייתו ריטה. אברמוב חשוד כי עודד את מאמיניו להכות ילדים ולקח חלק פעיל ומרכזי במעשים קשים נגד חסרי ישע. במהלך הדיון טענה פרקליטתו של אברמוב, עו"ד אבישג כהן, כי מרשה הוכה וההודאה הוצאה ממנו בכוח. אברמוב ורעייתו ירדו למחתרת לאחר פרסום הפרשה בתקשורת ונעצרו בחיפה בתום מרדף ממושך.


שי אברמוב בביהמ"ש. "אליאור חן של החילונים?" (צילום: אבי מועלם)

 

חוקרי היחידה המרכזית, בראשות רפ"ק עזרי אשר, חושדים כי בכת איתקה היו חברים בני זוג נוספים, ובהם מורים אחרים. במהלך היומיים האחרונים חקרה המשטרה עובדי הייטק, אנשי עסקים, עובדי הוראה ואחרים, שעל-פי החשד ניהלו קשרים עם הכת. במקביל, נעצר אחד מאנשיו של אברמוב בחשד כי סייע לו להימלט מהמשטרה והסתיר אותו.

 

נציג המשטרה בדיון אמר כי אברמוב דוגל בשיטת חינוך שבה "צריך לתת 'טיפולים פיזיים' על-מנת להוציא מהילדים את הרע ולעשות אותם טובים יותר".

 לטענת המשטרה, במהלך חקירתו הודה אברמוב בהכאת ילדיה של המורה המתעללת באמצעים שונים. ריטה אברמוב, לעומת זאת, טענה בחקירתה כי מעולם לא התעללה בילדים, לא היכתה אותם ולא הייתה חברה בכת. ואולם, בידי חוקרי המשטרה קיימות עדויות אחרות, המוכיחות כי גם רעייתו של אברמוב לקחה חלק במעשים.

 

גורם המכיר את פעילות הכת ואת הפרשה, כינה את אברמוב "אליאור חן של החילונים". המורה המתעללת, שהייתה הסנונית הראשונה בפרשה, נעצרה לאחר ששכנים דיווחו על רעש מוזיקה עז מדירתה בנתניה. שוטרי סיור שהוזעקו למקום מצאו את הילד כשהוא חבול ופצוע בראשו. התברר שהוא רעב, אחרי שלא אכל יום שלם. בתחילה טענו דיירי הבית כי הילד נחבל כשנפל מהאופניים, אולם בהמשך הודתה האם שהיכתה אותו והסבירה: "חושך שבטו שונא בנו. לא?". כמו כן, התברר שמאז חודש דצמבר הילד לא רשום באף בית-ספר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"המורה המתעללת". סנונית ראשונה
צילום: אבי מועלם
מומלצים