שתף קטע נבחר

התאומים לבית גולדברג נחתו בישראל: "ניצחנו"

"אף אחד לא הצליח לעצור אותנו. הייתה תקופה ארוכה, קשה, אבל אנחנו 'חולים' על ארץ ישראל", אמר ארנון אנג'ל, בן זוגו של אבי התאומים. התוכניות להמשך? מנוחה, טלוויזיה וטיפת חלב

שמחים לחזור: "אין מה לבכות, ניצחנו", כך אמרו הלילה (יום ו') דן גולדברג ובן זוגו ארנון אנג'ל עם נחיתתם בנתב"ג. הזוג הגיע עם התאומים, איתי ולירון, בני שלושה חודשים לאחר שעוכבו בהודו כחודשיים וחצי, בשל החלטת שופט שעיכבה את ביצוע בדיקת האבהות - והבאתם של התאומים.

 

בני משפחתם, חברים ונציגים מהקהילה הגאה מצויידים בשלטים, בלונים ובקבוקי שמפניה חיכו להם בשדה. את קבלת הפנים ליוו שני מוסיקאים שלמראה המשפחה ניגנו את השיר "הבאנו שלום עליכם".


ארנון אנג'ל ודן גולדברג עם התאומים (צילום: אבי מועלם)

 

מאז לידת התאומים לאם פונדקאית הודית, שהה גולדברג במומבאי עם ילדיו, בהמתנה שיקבלו אזרחות ישראלית. הדבר היה תלוי בבדיקת DNA להוכחת אבהותו - הליך שנעשה כבר עשרות פעמים בעבר, בהוראת בתי משפט ישראליים. אתמול בצהריים הגישו למשרד הפנים נציגים מטעם משפחת גולדברג את תוצאות בדיקת האבהות, המאשרת כי דן הוא אכן האב. משרד הפנים אישר לקונסוליה בהודו לרשום את הילדים כאזרחים ישראלים, ולהנפיק דרכונים.

 

"אין כמו להיות בארץ, חיכינו לרגע הזה הרבה זמן", אמר אנג'ל. "זה יכול להסתכם במילה אחת: ניצחנו. אף אחד לא הצליח לעצור אותנו. הייתה תקופה ארוכה, קשה, אבל אנחנו 'חולים' על ארץ ישראל, על מדינת ישראל. זה הבית שלנו, ופה הילדים צריכים לגדול ולהתחנך והם יהיו אזרחים למופת. כל החודשיים האלה היו מיותרים, מדובר בשני ילדים מקסימים ולא היה צריך בדיקת אבהות, היו אלף הוכחות שהם שלנו", אמר.

 

משנשאל כיצד הוא רואה את מדינת ישראל לאחר התקרית ענה "ישראל לא מדינה חשוכה. פשוט הייתה תקלה בדרך,

נפלנו על הרכב לא מתאים בבית המשפט אבל אולי מעז יצא מתוק - זה יכול להיות מסר לשופטים, לרשויות ולמדינה שזה לא 'ביג דיל'. אנחנו אזרחי המדינה ומשרתים אותה המון שנים. עדיין לא הצלחנו להבין מה הרעש הגדול".

 

דן גולדברג תיאר את תחושתו כששב הביתה: "אנחנו עייפים אבל הייתה טיסה נפלאה, והילדים ישנו לכל אורכה. אנחנו מאוד מתרגשים, זה תענוג להיות בבית. התגעגעתי לאוכל של הסבתות, לחדר, למיטה". הוא אמר כי התוכניות לימים הקרובים יהיו "לנוח, לצפות בטלוויזיה וכבר ביום ראשון קבענו תור לטיפת חלב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דן גולדברג בארץ
צילום: אבי מועלם
דן גולדברג והתאומים בהודו
הפגנה למען הבאת הילדים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים