שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  המשט לעזה נדחה ביום; צה"ל נערך לקדם אותו

  האוניות כבר בנקודת הכינוס, אך באחת אירעה תקלה טכנית, ונוסעיה הועברו לספינה אחרת. מארגנת המשט הסבירה ל-ynet כי בשל העיכוב הוחלט לדחות את היציאה לעזה לשבת, כדי לא להיתקל בחיל הים בלילה. בצה"ל התייחסו בתחילה בספקנות, אך לבסוף הבינו כי אכן יש דחייה

  דחייה של 24 שעות במשט לעזה. האוניות המשתתפות במשט ל"פריצת המצור" התקבצו במהלך שעות אחר-הצהריים אתמול (יום ו') בנקודת הכינוס בים התיכון, לאחר כמה עיכובים בדרך. בעקבות זאת, הודיעו מארגני המשט כי יציאתן לכיוון עזה נדחתה להיום.

   

  בצה"ל התייחסו בתחילה בספקנות לדיווח, אולם לאחר כמה שעות הבינו בצבא כי המשט אכן נדחה, וצימצמו את ההיערכות לקראתו במהלך שעות הלילה, מתוך כוונה להגבירה מחדש בבוקר. עם זאת, מדגישים בצבא כי עדיין יהיו ערוכים גם במהלך הלילה, למקרה הצורך.

   

  המשט בדרכו לעזה - כותרות אחרונות ב-ynet:

   

  גרטה ברלין, מנהלת "הארגון לשחרור עזה" העומד מאחורי המשט, הסבירה ל-ynet כי העיכוב העיקרי נגרם בגלל תקלה שאירעה באחת הספינות הקטנות יותר המשתתפות במשט. "נאלצנו להעביר 25 אנשים ממנה לאוניה טורקית גדולה יותר, וזה גרר עיכוב של כשעתיים", אמרה ברלין. "להזיז שמונה ספינות באופן מתואם בלי תקלות זה מסובך, כמעט בלתי אפשרי".

   

  עוד הסבירה, כי לנוכח העיכוב, הוחלט לעצור את המשט, ולצאת מנקודת הכינוס רק בבוקר, כדי להימנע מכניסה למים הטריטוריאליים של ישראל בשעות הלילה.

  "אנחנו יודעים מה קרה בפעם האחרונה שעשינו את זה", אמרה ברלין, בהזכירה את התקרית בדצמבר 2008, אז עצר צה"ל את היאכטה "דיגניטי", שהפליגה לעזה מקפריסין. לדבריה, "הצי הישראלי תקף אותנו במים בינלאומיים לפנות בוקר, כ-150 ק"מ מהחוף".

   

  ברלין הוסיפה גם כי המארגנים שינו היום את מקום הכינוס והיציאה למשט, לאחר שהגיע אליהם מידע לפיו חיל הים הישראלי מתכוון ליירט את הספינות כבר בלב ים. היא מסרבת לחשוף מהו מקום הכינוס - "לא נעשה את העבודה קלה לישראל".

   

  Read this article in English


  פורסם לראשונה 28/05/2010 19:00

   

  בהכנת הידיעה השתתף רון בן ישי
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים