שתף קטע נבחר

מפגינים: לשליט מגיע יחס כמו הקברים והתאומים

כ-150 מאנשי מטה המאבק ערכו קבלת שבת מול בית נתניהו בקיסריה, וקראו לו לשנות את ההחלטה בעניין החייל החטוף, כמו שהתערב ושינה את ההחלטות על פינוי הקברים באשקלון ועל החזרת תאומי גולדברג לארץ

גם הערב (יום ו'), הגיעו עשרות אזרחים אל מול ביתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בקסריה, כדי לערוך הפגנת קבלת שבת למען שחרורו של גלעד שליט. "לא ייתכן שבנושא הקברים באשקלון והתאומים שנולדו בהודו נתניהו משנה החלטות, שלו ובנושא גלעד לא", אמר אומר מגן דהרי, ממארגני המחאה.

 

כ-150 אזרחים באו להפגנה, בהם חניכים בצופים. המפגינים ערכו במקום קבלת שבת, שרו שירים ומחו על כך שגלעד עדין נמצא בשבי. ''החלטנו להוביל לחץ חברתי על נתניהו, ובכל שבוע אנחנו מגיעים ומפגינים מול ביתו", אמר דהרי. "בכל שבוע מגיעים יותר ויותר אנשים להשתתף במחאה. המסר שלו לנתניהו הוא שאם הוא לא יעשה מעשה וגלעד ישוחרר, הוא יוצר אנטי בקרב הציבור כלפיו. אנחנו לא נגדו אבל רוצים שהוא ישים קץ לפרשה הזאת - וגלעד יחזור הביתה''

 

נועם שליט, אביו של החייל החטוף, נשא דברים בטלפון בפני המפגינים. הוא הודה להם על ההתמדה. "אני לא שם, אבל אני אתכם", אמר. "אנחנו שואבים מכם עידוד לקראת הימים הבאים הצפויים לנו. אני בטוח שעוד נזדקק לכם'.


קבלת השליט בקיסריה. 150 איש באו, מחו ושרו (צילום: ג'ורג' גינסברג)

 

לדברי דהרי, ''אנשים עוזבים ביום שישי את ביתם, מוותרים על ארוחת השבת ומגיעים לכאן כדי להביע את המחאה שלהם על כך שנתניהו לא עשה די לשחרורו של גלעד.

נתניהו הוכיח שהוא יודע לחזור מהחלטות שקיבל, כמו בפרשת הקברים בבית החולים באשקלון והתאומים שלא הורשו להיכנס לישראל, ולהעמיד את הנושא הזה בסדר היום של הממשלה ושל המדינה - ואילו נושא שליט כלל לא נמצא על סדר היום".

 

עוד הוסיף כי בקרוב מתכוונים אנשי מטה המאבק למען שליט להביא את המחאה לצמתים מרכזיים בארץ. ''אנחנו מתכוונים לחסום 60 צמתים בארץ על מנת להשיג מומנטום של מחאה נגד אי שחרורו של גלעד. אנחנו רוצים להפעיל לחץ חברתי על נתניהו".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפגינים למען שליט בקיסריה
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים